Tepat Eiropā ir atrodamas patiesi elpu aizraujošas pludmales. Tās ir arī ļoti dažādas – sākot no akmeņainām pludmalēm ar olīvu kokiem krastā, beidzot ar smilšainiem krastiem. Šīs ir dažas idejas tavām lieliskajām brīvdienām pie jūras!

Paradīze Rabā, Horvātijā

Smilšainas pludmales Horvātijā ir retums, taču uz šīs mazās saliņas tev ir veselas 22, no kurām izvēlēties. Tā sauktā Paradīzes Pludmale Loparas pussalā ir laba vieta, ar ko sākt savas brīvdienas. Tajā ir 1.5 km garš smilšains krasts un tīrs, dzidrs ūdens. Vai arī dodies pusstundas ilgā pārgājienā pa mežu, lai nokļūtu Sahāras Pludmalē – tā ir populāra vieta dabas mīļiem.

lopara plidmale horvātija

Izpeldies Tropejā, Itālijā

Ir grūti atrast pludmali, kas izskatītos vēl iespaidīgāk – to ieskauj Tropejas stāvie kalni, uz kuriem slejas krāsaini namiņi, kas šķietami pārvar gravitācijas likumus. Itālijas Dienvidos, Kalabrijas skaistākajā pilsētā atradīsi vairākas smilšainas pludmales, kā arī akmeņainu zemesragu, kas ved līdz Svētas Marijas baznīcai. Kalabrija ir viens no mazāk attīstītajiem reģioniem Itālijā, un tā siltums nāk ne tikai no saules un asajiem tradicionālajiem ēdieniem, bet arī no vietējiem iedzīvotājiem.

kalabria italija

Izbaudi mieru Bulgārijā, Melnās jūras krastā

Uz Ziemeļiem no Bulgārijas robežas ar Turciju ir vairākas skaistas pludmales, kas turklāt nav pārlieku cilvēku pilnas. Sāc ar Sinemorets ciemu un dodies lejup pa krastmalu, kur klusās zeltaino smilšu pilnās pludmales ietver dabas rezervāti un skaistie priežu meži. Ņem līdzi ēdienus piknikam, ja dodies uz Lipites vai Silistaras pludmali, jo tajos neatradīsi bārus un klubus, kas dominē augstāk uz Ziemeļiem atrodamajos kūrortos.

bulgārijas un turcijas pludmales

Dodies braucienā ar riteni Ile de Rē, Francijā

Ikviens pārvietojas ar riteni pa šo relaksētos Francijas salu, kur riteņbraucēju celiņi ved cauri smilšainām pludmalēm, vīna laukiem un mežiem. Šeit iespējams baudīt lieliskus jūras velšu ēdienus. Labākās jūras veltes atradīsi La Flottes ciema tirgū. Taču pēc Saint-Marie-de-Re pludmalē pavadītas dienas, izmēģini kādu no piestātnes mīlīgajām kafejnīcām.

ile de re francija

Relaksējies Paksos salā, Grieķijā

Paņem līdzi pludmales čības un droši dodies pastaigā pa šo akmeņaino pludmali. Ūdens te ir tik dzidrs, ka tu spēsi saskatīt ikkatru detaļu Jonijas jūras dibenā. Krastā redzēsi ciedru riekstu un olīvu kokus, savukārt pludmales restorāni piedāvā lieliskus tradicionālos grieķu ēdienus.

paksos sala grieķija

Dodies atpakaļ laikā Norfolkā, Anglijā

Norfolkas Ziemeļjūras krasts varbūt nepiesaista ar klimatu, kā to dara pārējās šajā sarakstā minētās pludmales, šī plašā, smilšainā un, galvenais, tūristu nepārpildītā pludmale ir šarmanta savā veidā. Dodies braucienā ar riteni gar krastu līdz Wells-next-the-Sea, kur piekrastē esošie namiņi liks justies kā citos laikos.

norfolkas pludmale

Atpūties Ligūrijā, Itālijā

Svētās Margaritas Ligūrijas pludmale ir ar perfektu Vidusjūras klimatu. Šeit redzēsi gan jahtas, gan vietējos zvejniekus, kas savu lomu piedāvā piekrastes restorāniem. Pilsētiņa ir perfekta vieta šīs Ligūrijas piekrastes puses izpētei.

ligūrija itālija

Dodies uz Rīgeni, Vāciju

Vācijas lielākā sala ir arī viens no populārākajiem brīvdienu galamērķiem – tajā ir gan smilšainas, gan akmeņainas pludmales, gan nacionālais parks ar varenām krīta klintīm. Labākais veids, kā pārvietoties pa Rīgeni, ir izmantot vēsturisko tvaika bānīti. Lai redzētu vienu no neparastākajām nacistu Vācijas relikvijām, apstājies Prorā un apskati paliekas no tā, kas bija paredzēts kā pasaules lielākais pludmales kūrorts.

rīgena pilsēta vācija

Izbaudi Langdoku, Franciju

Francijas Langdoka reģiona piekraste ir šķietami nebeidzama, jo tā sniedzas no Kamargas līdz pat Spānijas krastam. Pat vasarā te ir daudzas pludmales, kuras nav pārpildītas ar tūristiem. Tomēr, ja tu vēlies atpūsties civilizētākā vietā un doties uz kādu pludmales bāru, dodies uz Le Grau du Roi vai La Grande Motte.

pludmales bārs vācijā

Mežonīgā pludmale Galīcijā, Spānijā

Costa de Morte Spānijas Ziemeļrietumos, dēvēta par Nāves Krastu – pateicoties vairākām kuģu sadursmēm 19. gadsimtā – taču tās pludmales ir kā paradīzē. Karnota ir garākā pludmale Galīcijā – mežonīgs 7 km garš baltu smilšu krasts, ko ieskauj purvājs, kāpas un kalni. Pastaigājies pa purvāja koka takām, lai redzētu tur mītošos dzīvniekus un putnus.

galīcija spānija