Spānija ir patiesi pārsteidzoša un skaista valsts. Tās dvēseli atradīsi šajos apskates objektos, kas reprezentē valsts bagātīgo vēsturi, kultūru un dabīgo skaistumu.

Alhambra un Generalifes dārzi, Granāda

Neatkarīgi no tā, cik daudz bilžu no šīs vietas tu esi redzējis, klātienē tā vienalga aizraus tavu elpu. Te slejas Nasridu dinastijas karaliskā pils – Spānijas Islāma perioda mākslasdarbs.

Alhambras komplekss sastāv no vairākām celtnēm, torņiem, mūriem, dārziem un mošejas. Tomēr pats lielākais skaistums slēpjas detaļās – smalkajos izgriezumos, ornamentos, greznajos griestos, pasakainajos iekšpagalmos. Te izskatās kā pasakā.

Generalifes dārzi ir perfekta vieta mierīgai atpūtai pēc karalisko apartamentu apskatīšanas.

alhambra spānija

Svētās Ģimenes baznīca Barselonā

Baznīcas arhitekts Antoni Gaudi izveidojis neiedomājamu baznīcas dizainu, kas kļuvis par Spānijas simbolu. Viena no Eiropas neparastākajām baznīcām joprojām nav pabeigta – to plāno pabeigt tikai ap 2026. gadu – 100 gadus pēc Gaudi nāves.

Šajā baznīcā neatradīsi taisnas līnijas – viss ir plūstošs un vairāk atgādina skulptūru, nekā funkcionālu ēku.

Šī baznīca būs interesanta gan bērniem, gan pieaugušajiem, kuriem parasti neinteresē arhitektūra, jo tā ir tik ļoti neparasta un neko tādu nekad nekur citur nevarēs redzēt.

barselonas baznīca

Prado muzejs un mākslas bulvāris Madridē

Prado muzejs pats par sevi ir viens no pasaulē labākajiem mākslas muzejiem tā bagātīgās kolekcijas dēļ. Bet vēl pievieno tam klāt Reinas Sofijas mākslas muzeju, Tisena – Bornemisas muzeju, Caixa Forumu – tie visi atrodas uz viena bulvāra, kurš ticis nosaukts par mākslas bulvāri, jo tajā ir pasaulē lielākā mākslas kolekciju koncentrācija.

Prado muzejā ir pasaulē lielākā Spānijas mākslinieku kolekcija, kas sniedzas no 12. gadsimta līdz pat 20. gadsimta darbiem.

prado muzejs

Sanlorenso de Eleskoriala

Sanlorenso de Eleskoriala, kas atrodas aptuveni 45 kilometrus no Madrides, bija vieta, kur atpūtas Spānijas karaļi. 1563. gadā tur sākās celtniecības darbi pie liela kompleksa, kas sastāv no pils, baznīcas, klostera, mauzoleja, bibliotēkas un muzeja. Rezultātā tagad te ir milzums daudz apskates vietu, un to visu savieno kopumā 16 km gari koridori.

sanlorenso de eleskoriala spānija

Gugenheima muzejs, Bilbao

Neviena fotogrāfija nav spējusi pilnībā parādīt šo ēku – tā ir jāredz klātienē. Tā ir dažādu formu pilna, un ir šķietami dzīva. Muzeja ēka ir modernās arhitektūras mākslasdarbs.

Šī ēka ir pat radījusi divus jaunus jēdzienus: „Bilbao efekts” – spēja pilnīgi izmainīt situāciju un piesaistīt milzu peļņu, uzbūvējot tikai vienu pasaules klases celtni; un „arhitūrisms” – vesels segments ceļošanas industrijā, kas ietver sevī nozīmīgas mūsdienu arhitektūras apskati.

gugenheima muzejs bilbao

Muzeja iekšienē var apskatīt interesantas izstādes un modernās mākslas kolekcijas.

Seviljas katedrāle un Alkazāra

Lagiraldas tornis, Seviljas katedrāle un Alkazāra veido UNESCO pasaules mantojumu. Katedrāles 37 metrus augstais altāris ir pilnībā noklāts ar īstu zeltu. Tur atrodas arī Kristofera Kolumba momumentālās kapenes.

Alkazāra, savukārt, ir sākta būvēt 712. Ggadā. Tās istabas un saloni ir elpu aizraujoši, un pēc apelsīnu un citronu kokiem smaržojošie dārzi ir burvīgi nesteidzīgām pastaigām.

katedrāle sevilja spānija

Plaza Mayor, Madride

Spānijas galvaspilsētas sirds, Plaza Mayor, ir spēlējusi ļoti nozīmīgu lomu Madrides dzīvē kopš 16. gadsimta, kad karalis Filips II pavēlēja to izveidot savam mīļākajam arhitektam Huanam de Hererra. Šis laukums ir kalpojis par skatuvi dažādiem notikumiem – karaļu kronēšanai, svēto kanonizācijai un ķeceru dedzināšanai, kā arī izklades pasākumiem kā vēršu cīņām un turnīriem.

Laukumā atrodamās neskaitāmās kafejnīcas ir pilsētas dzīvojamā istaba – populāra tikšanās vieta gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem.

plaza mayor madride

Kosta del Sol pludmales

Šī reģiona pludmales ir saulainākā vieta visā Eiropā. Gar jūras krastu slejas pludmales ar tīrām, baltām smiltīm. Šis ir ļoti populārs ceļojumu galamērķis Ziemeļeiropā dzīvojošiem cilvēkiem, kas ilgojas pēc saules un peldēm.

Pludmales nav vienīgais iemesls, kāpēc apmeklēt Kostu del Sol. Tepat blakus atrodas pilsēta Malaga, kuru ir vērts apskatīt. Vēl te būs, ko darīt jahtu cienītājiem un golfa spēles entuziastiem. Pavisam netālu no Marbellas pludmales atradīsiet vecpilsētu ar labi saglabājušām mauru celtņu paliekām.

spānijas pludmales

La Rambla, Barselona

Dodoties gar La Ramblu vasaras vakarā, tev varētu sķist, ka ikkatrs Barselonas iedzīvotājs dodas tev līdzi. Šī ir labākā vieta, kur doties darbdienas vakarā vai nedēļas nogalē. Šī skaistā, zaļā aleja plešas cauri pilsētas centram. Te atradīsiet neskaitāmus ziedu veikalus, grāmatnīcas, kā arī restorānus un kafejnīcas ar terasēm. Dzīvīgo atmosfēru palīdz radīt mākslinieki un ielu muzikanti.

la rambla barselona

Toledo vecpilsēta

Mauru, gotiskā un renesanses arhitektūra ir savienota kopā vienā pilsētā. Tā atrodas augstu granīta kalnā un ir ieskauta upes krastos. Nokļūt tajā no kalna pakājes ir īpašs piedzīvojums. Vecpilsētu var uzskatīt par muzeju, kas izrāda Spānijas vēsturi, un tas ir arī viens no UNESCO kultūras mantojumiem.

toledo spānija