Balkānu pussalā esošā Horvātija ir kļuvusi par vienu no Eiropas populārākajiem brīvdienu galamērķiem. Horvātijā redzēsi gan Viduslaiku mantojumu, gan arī pasakaini skaistus dabas veidojumus, kā arī burvīgo Adrijas jūras pieraksti un salas.

Krka nacionālais parks

Krka nacionālais parks, kas atrodas Dalmācijā, ir aizsargāta vieta, kurā atrodas neaprakstāmi skaisti dabas skati, dzīvnieki un vēsturiskas vietas. Parks ir pazīstams ar daudzajiem ūdenskritumiem un dzirdo ūdeni. Uz parku var viegli nokļūt no Splitas. Pa to var ērti pārvietoties, izmantojot pastaigu takas vai pat doties ekskrusijā ar laivu.

krka nacionālais parks horvātijā

Zagreba

Zagreba, Horvātijas galvaspilsēta un lielākā pilsēta, ir dinamiska metropole, kurā redzēsi gan vēsturiskas, gan modernas celtnes. Zagreba dibināta 11. gadsimtā. Mūsdienās tā ir Horvātijas kultūras un zinātnes centrs. Pilsēta ir sadalīta divās daļās, no kurām viena ir vecpilsēta. Tajā dodies pastaigās pa bruģotajiem celiņiem un apskati Viduslaiku baznīcas un torņus.

zagreba horvātija

Korčula

Zināma kā slavenā ceļotāja Marko Polo dzimšanas vieta, Korčula ir 50 kilometrus gara sala Adrijas jūrā. Tajā ir skaisti meži, vīna lauki, olīvu audzes, smilšainas pludmales un mīlīgas mājiņas. Salas lielākā pilsēta, Korčula, ir vēsturiska, un to ierobežo mūris. Tajā ir Renenesanses laika arhitektūra, krāsaini tirdziņi un neskaitāmi interesanti apskates objekti.

korčula horvātija

Pula

Pula atrodas Istrijas pussalas galā pie jūras. Tas ir populārs tūristu galamērķis un ir piesaistījis tūristus jau kopš senās Romas laikiem, kad cilvēki pulcējās pilsētas amfiteātrī, lai vērotu gladiatoru cīņas. Pār šo vietu ir valdījušas visdažādākas varas, taču mūsdienās tā pieder Horvātijai. Tā ir pazīstama ar Romiešu mantojumu un dažādu kultūru miksli.

pula horvātija

Zadara

Zadara ir trīs tūkstošus gadu veca pilsēta, kas atrodas jūras piekrastē. To varētu saukt par ideālu tūrisma galamērķi, jo tajā ir tik daudz, ko redzēt un darīt, turklāt tajā nav tik lieli tūristu pūļi kā citās Horvātijas pilsētās. Pilsētas sirdī ir vecpilsēta, kurā redzēsi Romiešu mantojumu, Viduslaiku arhitektūru un daudz senu baznīcu. Tajā ir arī daudz lielisku pludmaļu, kurās sauļoties, peldēties vai vienkārši atpūsties.

zadara horvātija

Roviņa

Tas ir 20 salu arhipelāgs. Vecpilsēta atrodas uz mazas pussaliņas. Šauras bruģētas ielas, kāpnes, arkas un cita interesanta arhitektūra padara to par burvīgu apskates objektu. Tajā atradīsi tādas vēsturiskas pērles kā septiņus Viduslaiku pilsētas vārtus, 12. gadsimta pilsētas pulksteni un iespaidīgu Baroka laika baznīcu, kuras iekšpusē ir apbrīnojami mākslas darbi. Ir vērts apskatīt arī gleznaino ostu, kā arī ieliņas, kas ir pilnas ar mākslas galerijām un veikaliņiem.

rovina horvātija

Splita

Saukta arī par „Vidusjūras ziedu”, Horvātijas otrā lielākā pilsēta Splita ir vieta, kur apskatīt gotisko un Renessanses arhitektūru, un tās galvenais apskates objekts ir Diokletiāna pils. Būvēta starp 298. un 305. gadu mūsu ērā, šis Romiešu Impērijas pils komplekss drīzāk ir kā maza pilsēta iekš pilsētas. Ārpus vēsturiskā centra ir arī daudz visa kā cita, ko redzēt un darīt. Pastaigājies pa piejūras promenādi, iepērcies dzīvīgajā Zaļajā Tirgū un peldies Bačvices pludmalē.

splita horvātija

Plitvices Nacionālais Parks

Viens no skaitākajiem dabas brīnumiem ne tikai Horvātijā, bet Eiropā vispār, ir Plitvices Nacionālais parks. Tajā ir vairāki elpu aizraujoši ezeri, ūdenskritumi un pasakaini meži. Parkā ir 16 savstarpēji sasaistīti ezeri. To ūdens krāsa ir visdažādākos toņos – tirkīzzila, zaļa un pelēka. Apmeklētāji var izpētīt apkārtni dodoties pastaigā pa koka celiņiem vai izmantojot laivu.

plitvica horvātija

Hvara

Hvara, viena no Horvātijās salām, ir viens no populārākajiem tūristu galamērķiem. Apmeklētāji ir iecienījuši tās pasakainās ainavas – pludmales, lavandas un vīnogu laukus. Tās lielākajā pilsētā ir gotiskā stila pilis, 13.gadsimta mūri, marmora ielas un pasakainas baznīcas. Pilsētas skvērs ir viens no lielakajiem un skaistākajiem visā valstī. Šajā salā iespējams gan kāpt kalnos, gan peldēties.

hvara horvātija

Dubrovnika

Saukta arī par „Adrijas jūras pērli”, Dubrovnika ir pats iekārojamākais galamērķis Horvātijā un viens no populārakajiem kūrortiem Vidusjūras reģionā. Šī pilsēta tika dibināta 7.gadsimtā un bija nozīmīgs jūras tirdzniecības punkts. Šeit atradīsi labākās pludmales un skaistus skatus – kā oranžie māju jumti kontrastē ar zilo jūru… Protams, arī tās vecpilsētu ir vērts redzēt.

dubrovņika horvātija