Tā ir laime, ka mēs varam ceļot un apskatīt pasauli. Ceļošana var būt pavisam vienkārša, it īpaši ja tu tai atvēli pietiekami daudz naudas. Taču, kā rīkoties, ja sastopies ar kādiem apgrūtinājumiem? Šie 11 padomi tev noteikti noderēs.

Ja iespējams, izvēlies ceļot ar autobusu vai vilcienu

Ne vienmēr ir vērts izvēlēties lidojumu, kaut arī tas nozīmē, ka tu ietaupīsi laiku. Ja laiks tev nav tik būtisks, ceļo ar autobusu vai vilcienu. Parasti to biļetes ir lētākas, nekā aviobiļetes.

Dodies uz nepopulārām vietām

Kad tu izvēlies ceļojuma galamērķi, skaties plašāk par pašām populārākajām vietām, tā vietā sameklējot mazākas pilsētas, kuras vēl nav tūristu sabojātas, un sniegs tev unikālus piedzīvojumus. Turklāt, tas tev izmaksās mazāk.

Vaicā pēc palīdzības vietējiem iedzīvotājiem

Ja tu pazīsti kādu, kas dzīvo vietā, uz kuru tu ceļo – ideāli. Ja nē, iepazīsties uz vietas vai sazinies internetā, lai noskaidrotu visu to labāko, ko šī valsts var piedāvāt. Tavā tūrista ceļvedī pavisam noteikti nav atzīmētas pašas interesantākās vietas!

Ieplāno ceļojumu laicīgi

Aviokompānijas parasti paceļ cenas, kad pietuvojas ceļošanas datums. Neatstāj biļešu pirkšanu uz pēdējo brīdi, it īpaši, ja tu ceļo uz kādu īpašu notikumu, piemēram, kāzām.

Izvēlies labāko piedāvājumu

Nepērc biļetes uzreiz no pirmās mājas lapas, ko tev uzrāda Google. Izpēti visas iespējas un atrodi lētāko variantu. Tas attiecas uz visiem transporta veidiem – vilcienu, autobusu un lidojumiem.

Variē ar ceļojuma datumiem

Mēģini variēt ar ceļojuma datumiem. Paskaties – varbūt tu varēsi atrast lētākas biļetes vienu vai divas dienas pirms sava iecerētā izbraukšanas datuma. Piemēram, pirmdienās biļetes parasti ir dārgākas, nekā nedēļas vidū.

Ietaupi naudu par viesnīcu

Centies netērēt pārāk daudz naudas par viesnīcu. Ja iemesls, kāpēc tu dodies ceļā, ir apskatīt un pilnībā izbaudīt ceļojuma galamērķi, tad visticamāk tu viesnīcā ieradīsies tikai, lai pagulētu. Tāpēc izvēlies lētāku un vienkāršāku variantu, nevis luksusa klases numuriņu.

Ceļo, kamēr tu guli

Mēģini izvēlēties nakts braucienus – tādā veidā tu izgulēsies transporta līdzeklī un ietaupīsi naudu, vienu nakti nenakšņojot viesnīcā. Turklāt, tu ieradīsies galamērķi tikko izgulējies un spēka pilns apskatīt pilsētu.

Izvēlies labas kvalitātes koferus

Viena dārga soma ir gudrāka izvēle, nekā trīs lētākas somas – tas ilgtermiņā būs lētāk. Turklāt neviens nevēlas saplīsušu koferi ceļojuma laikā.

Dzer ūdeni katru dienu

Vienmēr nēsā līdzi ūdens pudeli, kuru var atkal uzpildīt, tā vietā, lai iegādātos dzērienus veikalos. Tas ne tikai palīdzēs tev ietaupīt naudu, bet arī palīdzēs saglabāt skaidru prātu un veselīgu ķermeni.

Pērc biļetes internetā

Mūsdienās no ceļojumu aģentūrām nav jēgas. Ātrāks, ērtāks un lētāks veids ir pašam iegādāties biļetes internetā.