Kolizejs

Ceļotājiem, kas ieradušies Itālijā, redzēt Kolizeju ir absolūta nepieciešamība. Šis milzīgais amfiteātris ir lielākais jebkad uzbūvētais Romas Impērijā un kalpoja par piemēru sporta iestāžu būvniecībai līdz pat modernajiem laikiem. Mūsdienās Kolizejs kontrastē ar pārējo arhitektūru un atgādina par senajiem laikiem un bagātīgo Romas vēsturi.

kolizejs italija

Venēcijas kanāli

Brauciens gondolā pa Venēcijas kanāliem ir gadsimtiem ilga tradīcija. Venēcija ir salu pilsēta un kanāli kalpo par pilsētas ielām. Kanālu malās redzamās mājas nav būtiski mainījušās kopš to uzbūvēšanas, kas piedod pilsētai īpašu šarmu. Lielais Kanāls ir viena no visvairāk fotografētajām vietām Venēcijā.

Pompeji

Vezuva pakājē atrodas Pompeji drupas – tā ir antīka Romas Impērijas pilsēta, kas ir iekonservējusies laikā vulkāna izvirduma dēļ, kas notika mūsu ēras 79. gadā. Arheoloģiskie izrakumi ir atklājuši māju, tirgu, tempļu, teātru un ielu paliekas. Apmeklētāji var doties tūrē pa šo vietu, pastaigāties pa vecajām ielām un redzēt pārsteidzošo romiešu mašīnbūvi no 2000 gadu tālas pagātnes.

pompeji

Pizas tornis

Pizas tornis ir tikai viens no daudzajiem apskates objektiem Pizas pilsētā, taču tā slava, kas ir gūta no tā nepilnības, ir zināma visā pasaulē. Darbs pie torņa sākās 1100. gados, un tas sāka noliekties, kad būvnieki uzsāka trešo stāvu. Pirms restaurācijas darbiem 1990. gados, bija paredzēts, ka tornis sagāzīsies pavisam līdz 2000. gadam. Tomēr tas nenotika, un mūsdienās tūristi var uzkāpt tornī, lai baudītu brīnišķīgu skatu uz pilsētu.

pizza tornis

Komo ezers

Komo ezers ir viena no skaistākajām Itālijas ainavām, ko ieskauj kalni un mazas, burvīgas pilsētiņas. Tradicionāli uzskatīta par bagātnieku atpūtas vietu, Komo ezera piekrastē atrodamas daudzas villas un pilis. Mērenais klimats arī ir piesaistošs tūristiem, jo tas atgādina Vidusjūras patīkamo klimatu.

Amalfi piekraste

Amalfi piekraste, UNESCO Pasaules Mantojuma Objekts, ir fantastiska piekrastes daļa pie Sorento pussalas. Kalnu pilsētas ir būvētas gar stāvajiem kalniem, kas stiepjas līdz jūrai. Viena no populārākajām pilsētām šajā reģionā ir Positano.

Florences katedrāle

Florences katedrāle tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām katedrālēm pasaulē. Katedrāle tika celta 13. – 15. gadsimtā, un tās slavenākā detaļa ir tās neparastais kupols, ko pabeidza Filipo Bruneleši 1434. gadā. 414 pakāpieni ved līdz apskates platformai katedrāles augšā, no kuras var vērot fantastisku skatu uz pilsētu.

florences katedrāle

Cinque Terre

Cinque Terre, kas tulkojas kā „pieci ciemi”, ir jauks piekrastes reģions ar stāviem kalniem. Pasakaini skaistos ciemus – Monterosso al Mare, Vernaca, Korniglija, Manarola un Riomažiore – var sasniegt dažādos veidos, taču tās visas vieno šaura taciņa gar kalniem vai pastaigu takas. Daudzi ceļotāji izvēlas doties pastaigā starp ciemiem, lai pilnībā izbaudītu ainavu. Mazās pilsētiņas ir saglabājušas savu senatnīgo atmosfēru un sniedz miera sajūtu.

cinque terre italija

Vatikāns

Vatikāns ir mājas pasaulē vērtīgākajām mākslas kolekcijām. Bez Svētā Pētera bazilikas un Svētā Pētera laukuma, Vatikānā atradīsiet neskaitāmus apskates objektus. Slavenā Siksta kapela ir kā mākslas galerija – tās sienas un griestus klāj Mikelandželo, kā arī citu slavenu itāļu mākslinieku gleznojumi.

Romiešu Forums

Iespējams būs nepieciešams nedaudz iztēles, lai saprastu, kā tieši Romiešu Forums izskatījies agrāk. Tomēr, tā vēsturiskā nozīme kā Romiešu Impērijas sirds, nebūt nav pārspīlēta. Bijušo tempļu, tirgus laukumu, tiesu un celtņu pamati un paliekas ir atgādinājums par Seno Romu.

romiesu forums

Svētā Marka bazilika

Viens no svarīgākajiem apskates objektiem Venēcijā ir Svētā Marka bazilika. Tūristi, kas pastaigājas pa Venēciju, noteikti attapsies arī slavenajā Piazza San Marco laukumā, bazilikas priekšā. Katedrālē redzama plašs mākslas darbu klāsts, bet pati celtne arī ir kā mākslas darbs, savienojot kopā vairākus arhitektūras stilus.

sveta marka basilika

Panteons

Panteons, pārsteidzoši labi saglabājusies Senās Romas palieka, parāda pārsteidzošos Romas Impērijas arhitektūras sasniegumus. Celtnes precīzās proporcijas, ar tās augstumu, kas vienlīdzīgs diametram, un vienu gaismas staru, kas izgaismo telpu no tās kupola, piedod telpai unikālu atmosfēru. Itāļu karaļi un citi nozīmīgi cilvēki ir apglabāti Panteonā.

panteons italija