Vai tu vēlies zvilnēt pludmalē, baudīt vietējos ēdienus un dzērienus, izklaidēties, meklēt asas izjūtas – šajā sarakstā atradīsi idejas savam nākamajam ceļojumam, lai arī kādas būtu tavas vēlmes! Turklāt, sarakstā iekļauti budžetam draudzīgi galamērķi.

Ēdiena baudīšana: Leona, Spānija

Apkaimē ap Leonas katedrāli, garšīgas tapas tiek pasniegtas par brīvu kopā ar katru dzērienu. Tas nav nekas neierasts Spānijā, bet Leonā viņi to dara tik labi, turklāt lēti! Glāze lieliska Rioja vīna vietām maksā pat €1.50 un tam līdzi nāk dāsna tapu porcija. Visticamāk tev nebūs vajadzības pēc vakariņām pēc bāra apmeklējuma, kurā tu izbaudīsi pikanto Kastīlijas ķiploku zupu, dažādas spāņu kūpinātās desas vai šķiņķi, pasniegtu ar kraukšķīgu maizi.

Pludmales: Albānija

Albānijas piekraste ir vienkārši apburoša, tomēr nepietiekami nenovērtēta Vidusjūras piekrastes daļa. Tās skaistās pludmales, ko papildina dramatiski kalni, noteikti pārspēj Albānijas dārgākās tūristu iecienītās kaimiņvalstis – Horvātiju un Grieķiju.

albanijas pludmale

Naktsdzīve: Krakova, Polija

Krakovā ir visvairāk krogu uz vienu kvadrātkilometru visā pasaulē. Vecpilsēta un Kazimierz (Ebreju kvartāls) ir pārpildīti ar atmosfērīgiem krodziņiem, kuros līst gardi dzērieni, dzīvās mūzikas bāriem un klubiem, kuri šķietami nekad neslēdzas ciet.

krakova polija

Kultūra: Berlīne

Vācijas galvaspilsēta ir viens no aizraujošākajiem kultūras galamērķiem Eiropā. Neordināra, stilīga un nedaudz mežonīga, šī multikulturālā pilsēta ir slavena ar savu radošumu, dažādām galerijām, neatkarīgajiem muzejiem, mūziku, teātri un laikmetīgo mākslu, ko aplūkot līdzās nozīmīgām, vēsturiskām apskates vietām kā Muzeju sala, Reihstāgs, Ebreju muzejs, kontrolpunkts „Čārlijs” (Checkpoint Charlie).

berlīne

Saule: Tenerife, Kanāriju salas

Kamēr pārējā Eiropa mokās no ziemas aukstuma, Kanāriju salās var baudīt siltu laiku visā gada garumā. Par laimi, uz salām var nokļūt ar budžeta avio kompānijām, un tajās var atrast daudz all-inclusive piedāvājumu, kas sniegs tev iespēju baudīt saulaino kūrortu par izdevīgu cenu. Tenerife ir labākā vieta, kur doties. Tajā tu vari arī aizbēgt no pārlieku apbūvētā dienvidu krasta, lai izpētītu elpu aizraujošo vulkānisko ainavu.

tenerife kanarijas

Romantika: Čehija

Ir grūti nepalikt apburtam šīs valsts dēļ. Tajā tu atradīsi pasaku pilis, vēsturiskas SPA pilsētas, lieliskus restorānus, smalkus hoteļus un platas upes, pa kurām pārvietoties ar kuģīti – Čehija zina, ko nozīmē būt romantiskam. Šajā valstī pat tiek svinēta Mīlestības diena (1. maijā), kad Prāgā mīlētāji kāpj Petrina kalnā, lai noliktu ziedus pie romantiskā čehu dzejnieka Karela Hineka Māha statujas. Tas viss noteikti iespaidos tavu otro pusīti.

Savvaļas dzīvnieki un daba: Tatri, Slovākija

Augstie Tatri – Karpatu augstākā daļa – ir viena no labākajām vietām pasaulē, kur redzēt brūnos lāčus. Šajā mierpilnajā granīta smaiļu, glaciālo ezeru, pļavu un kalnu mežu ainavā, tu vari ieraudzīt vilkus, lūšus, mežacūkas vai ērgļus, kas lido virs priedēm.

tatri slovākija

Hipiji: Ibiza

Ja tev šķiet, ka Ibiza ir saistīta tikai ar naktsdzīvi, padomā vēlreiz. Baleāru sala ir bijusi hipiju galamērķis kopš 20. gadsimta 60. gadiem, kad mākslinieki sāka šeit iebraukt Vidusjūras vieglā dzīvesveida un lētās dzīves dēļ. Te joprojām jūtams hipiju gars, it īpaši Sanhuanā.

ibiza hipiji

Slēpošana: Bulgārija

Bulgārija ir viens no labākajiem un lētākajiem slēpošanas galamērķiem. Galvenie kūrorti – Bansko, Borovets un Pamporovo – ir ideāli iesācējiem, lai arī trases var būt nepietiekami apmierinošas pieredzējušiem slēpotājiem.

bulgarija slēpošana

Ūdenssports: Portugāle

Rietumeiropas lētākās valsts piekraste ir labākais galamērķis ūdenssportam. Dodies uz Algarvi, Lisbonu vai Portugāles Ziemeļu daļu un izrādi savas ūdens slēpošanas prasmes, vai iemācies kaitsērfot vai vindsērfot.

ūdenssports portugāle

Vēstures iepazīšanai: Sarajevo, Bosnija un Hercegovina

Šī neparastā pilsēta izrāda savu bagātīgo vēsturi katrā solī, ko tu sper. Vecpilsētā ir redzamas Osmaņu impērijas laika mošejas un senatnīgi tirdziņi, kamēr tuvumā slejas elegantā Austroungārijas arhitektūra un tilts, uz kura Gavrila Principa šāviens izcēla Pirmo Pasaules karu. Pilsētā redzamās ložu skartās mājas atgādina par 1990. gados notikušo karu. Par spīti pagātnes traģēdijām, šī nav melanholiska vieta – tā ir krāšņa ballīšu pilsēta, kas aktīvi svin savu tagadni.

Āra aktivitātēm: Transilvānija, Rumānija

Pateicoties daudzveidīgajai ģeogrāfijai, Rumānija kļūst par arvien populārāku budžetam draudzīgu galamērķi dažādu aktivitāšu baudīšanai. Transilvānijas Alpi ir lieliska vieta kalnos kāpšanai, jāšanai ar zirgiem, braukšanai laivā pa kalnu upēm un savvaļas kempošanai.

transilvanija

Galamērķis ārpus klišejām: Kosova

Šis ir Balkānu reģiona apslēptais dimants, kur tu vari izbēgt no tūristu pūļiem. Tikai pēdējo gadu laikā apmeklētāji atkal atsāk iepazīt Kosovas kalnus, skaisto Osmaņu arhitektūru, viduslaiku klosterus – un tās superlētos restorānus un bārus.

kosova balkanos

SPA atpūtai: Budapešta, Ungārija

Budapešta ir vienīgā galvaspilsēta pasaulē, kas ir būvēta uz dabīgiem termālajiem avotiem, tāpēc tajā ir daudz SPA centru. Lai arī te ir atrodami luksusa varianti, antīkās pirtis ir vairāk kā vieta, kur piedzīvot vietējo kultūru.

spa budapesta

Alus baudīšanai: Ukraina

Tas ir oficiāli: atsaucoties uz 2015. gada statistiku, Kijeva ir lētākā vieta Eiropā, kur iegādāties alu. Ukrainā ir strauji augošs alus tirgus, kas piedāvā vācu stila alu. Apmeklē valstī vecāko alus darītavu Ļvivā, kas pastāv jau 300 gadus.

ukraina