Milzīgā sala – Anglija, kas atrodas starp Eiropu un Ameriku, un tās centrā – tūristu tik ļoti iemīļotā pilsēta Londona, kas no citu valstu galvaspilsētām atšķiras ar savu bagātīgo vēsturi, dažkārt ne īpaši aicinošiem laikapstākļiem, taču ar cilvēku iecienītiem apskates objektiem, kultūru un atmosfēru.

Taču ar ko sākt, ja Londonu esat izvēlējies par savu brīvdienu galamērķi? Šeit jūs uzzināsiet vairākus padomus un ieteikumus, lai jūsu atpūta izdotos vēl patīkamāka.

Kad apmeklēt Londonu?

Laikapstākļi Londonā var būt neprognozējami. Vietējie iedzīvotāji visu cauru gadu līdzi nēsā gan lietussargu, gan saulesbrilles, tādēļ iesakām koferī līdzi iepakot vismaz lietusmēteli. Taču pilsētas laikapstākļi nekad nav tik ekstrēmi, lai novērstu uzmanību no brīnišķīgajām izklaides iespējām un apskatāmajiem objektiem un vietām.

Londona visapmeklētākā ir jūlijā un augustā, kas parasti ir gada karstākie mēneši šajā valstī, kā arī pavasara un rudens brīvlaikos pilsētā parasti ir cilvēku pūļi. Taču, ja jūs vēlaties pilsētu apmeklēt mierīgākā gaisotnē, Maijs varētu būt labākais mēnesis jūsu atpūtai.

Kādi ir nepieciešamie dokumenti, lai apmeklētu Londonu?

Visiem ārzemju apmeklētājiem līdzi noteikti ir nepieciešama pase vai ID karte.

Kā doties uz Londonu?

Uz Londonu nokļūt ir iespējams gan ar lidmašīnu, gan automašīnu, vilcienu un prāmi. Jūsu ziņā ir izlemt, kurš no variantiem ir visērtākais.  Ātrākais noteikti būtu lidojums ar lidmašīnu no Rīgas lidostas uz kādu no Londonas lidostām, taču kādam piedzīvojumu meklētājam interesants varētu šķist arī brauciens ar vilcienu Eurostar.

Kā pārvietoties Londonā?

Londonas publiskais transports ir drošs un viegli saprotams. Metro, autobusi, taxi un Uber – tie visi būs salīdzinoši lēti, ātri un viegli pārvietošanās līdzekļi.

Kāda ir Londonas etiķete?

Londonas iedzīvotāji parasti ir toleranti un izpalīdzīgi, ar noteikumu, ka jūs nepārkāpjat viņu personīgo telpu un neesat skaļi un nepieklājīgi. Sekojiet satiksmes noteikumiem, stāviet labajā pusē pazemes eskalatoriem, mūzikas atskaņotāja skaļumu neuzgrieziet pārāk skaļi, un lietojiet pieklājības frāzes, kā “Paldies!” un “Lūdzu!”.

Kur nakšņot Londonā?

Ja jūs vēlaties palikt pilsētā uz salīdzinoši neilgu laiku (līdz nedēļai), tad labākais variants būtu izvēlēties nakšņošanas vietu Centrālajā Londonā. Lai arī transports tur ir gan lēts, gan viegli pieejams, jūs noteikti vēlēsieties ietaupīt laiku uz pārvietošanos un izbaudīt pilsētas dzīvi un kultūru.

 

Kur Londonā ieturēt maltīti?

Londona ir bagāta ar ļoti lielu skaitu restorānu, tie ir gandrīz uz katra ielas stūra, tādēļ jums nebūs problēmu atrast jaunu pusdienu vai vakariņu vietu katru dienu! Taču, lai izbaudītu patiesi angļiem raksturīgās garšas, Jums noteikti vajadzētu nobaudīt tradicionālos ēdienus, kā zivi un kartupeļus, Jorkšīras pudiņu, sātīgās angļu brokastis un Liellopa gaļu Velingtona gaumē. Taču, nedrīkstētu aizmirst arī par slaveno pēcpusdienas tējas dzeršanu, kuras laikā nobaudīt ne tikai gardo, karsto dzērienu, bet arī vietējo beķereju saldumus.

Ja tomēr vēlaties savai maltītei piešķirt īpašu noskaņu un padarīt to neaizmirstamu, jums noteikti vajadzētu apskatīt restorānus, kā “Fenchurch”, “City Social” un “Duck & Waffle”, kas var lepoties ne tikai ar gardām maltītēm un dzērieniem, bet arī ar brīnišķīgiem panorāmas skatiem pāri visai pilsētai.

Ko Londonā apskatīt?

Tā kā Londona ir pilsēta ar senu vēsturi un kultūru, tai ir ļoti daudz ar ko lepoties un ko parādīt ne tikai vietējiem iedzīvotājiem, bet arī ārzemju tūristiem. Daudzi apskates objekti, protams, ir bez maksas, taču, ja tomēr izvēlaties apskatīt arī maksas objektus, ir ieteicams iegādāties “London Pass”, kas ir fiksētas cenas ekskursiju biļete, kas ļauj apmeklēt vairāk nekā 55 tūristu iecienītas apskates vietas, piemēram, Londonas Zoodārzs, Bendžamina Franklina māja, Karaliskais botāniskais dārzs, Karalienes galerija un vēl daudzas citas.

Vietas, kas noteikti būtu jāapmeklē, noteikti ir Stounhedža, “Londonas acs”, Bekingemas pils, Tauers, Londonas un Britu muzejs, kā arī “Lielais Bens” un  Vestminsteras Abatija.

Filmu cienītājiem noteikti būtu interesanti doties ekskursijās pa “Harija Potera”un “Notinghilas” filmēšanas vietām pilsētā.