Vīne ir pilsēta, kas ar savu skaistumu prot aizraut jebkuru tūristu. Vai nu jūs aktīvi apskatat visas populārākās tūristu pieturas vietas vai vienkārši un nesteidzīgi pastaigājaties pa pilsētas ielām, tā itkā ievelk jūs savā maģiskajā varā un savaldzina jau ar pirmo acu skatienu. Nav nozīmes vai esat tur pirmo vai jau kārtējo reizi, tā joprojām spēs pārsteigt un tajā ieraudzītiet ko jaunu katru reizi, kad tur atgriezīsieties. Nepārtraukti šī pilsēta tiek atzīta par labāko pasaules pilsētu, kurā dzīvot, tās labklājības līmeņa dēļ.

Kad vislabāk apmeklēt Vīni?

Vīnē ir tipisks sauss kontinentāls klimats ar karstām vasarām un aukstām ziemām. Apmeklēt šo pilsētu ziemā būs lieliski, jo tad tur mīt īsts Ziemassvētku gars. Dekorācijas, lampiņu virtenes, mūzika un īpaša atmosfēra – tas sniedz neaizmirstamas svētku sajūtas. Vasara būs īstais laiks, ja lielāko daļu laika vēlaties pavadīt svaigā gaisā – apskatot pilsētu vai apbrīnojot dabu. Pavasaris un rudens būs īstais laiks, ja jums nepatīk lieli cilvēku pūļi un stāvēt garās rindās.

Karstākais mēnesis Vīnē ir augusts, kad gaiss var sasilt līdz pat +36°C. Aukstākais mēnesis ir februāris, kad temperatūra ir aptuveni -5°. Vismitrākais mēnesis ir jūnijs.

Kā pārvietoties Vīnē?

Vīne ir viena no gleznainākajām un vēsturiskākajām Eiropas valstu galvaspilsētām un tajā ir arī ļoti viegli pārvietoties. Ne tā kā plaukstošajā Berlīnē vai mega-metropolē Londonā, Austrijas galvaspilsēta ir salīdzinoša un saprotama arī pirmās reizes tūristam. Taču, izpētīt pilsētas karti pirms došanās ceļā tāpat būtu laba ideja.

Vīnē ir lielas un attīstītas tramvaju, pazemes vilcienu un autobusu līnijas, kas var aizvest jūs gandrīz uz jebkuru vietu pilsētā. Ikoniskais sakranais tramvajs Vīnes ielās ir ne tikai ērts un ātrs pārvietošanās līdzeklis, bet arī kalpo kā daļa šīs pilsētas identitātes.

Biļetes ceļam iespējams nopirkt biļešu atomātos, mazos veikaliņos, kā arī tiešsaistē. Ir iespējams iegādāties arī 24 un 48 stundu biļetes ar neierobežotu skaitu braucienu.

Kur Vīnē ieturēt maltīti?

Vīne ir viena no gardēžu galvaspilsētām gan ēdienu, gan vīnu ziņā. Vietējā kulinārija spēj pārspēt par Parīzes un Londonas virtuves, sniedzot tradicionālas un smalkas garšas.

Tradicionāli austriešu ēdieni, kuri noteikti jānobauda galvaspilsētā, ir Vīnes desiņas, šnicele, sparģeļi, austriešu gulašs,kartupeļu salāti, taču saldajā noteikti jānobauda Sacher šokolādes kūka vai tradicionālā ābolu strūdele, kurai klāt tiek pasniegta Vīnes kafija. Starpcitu, Vīne tiek uzskatīta par Eiropas kafijas galvaspilsētu.

Ko apskatīt Vīnē?

Vīne ir kultūras un vēstures bagāta, tādēļ tajā ir ļoti daudz tūristu iecienītu galamērķu. Noetikti apskatāmo lietu sarakstā jāiekļauj Šonbrunas un Hofburgas pilis, Mākslas muzejs, Belvedere muzejs, kurā apskatāma Gustava Klimta gleznu kolekcija.

Interesants apskates objekts būs muzikālie parki, kuros atrodami pieminekļi dažādiem slaveniem mūziķiem, kas vai nu nākuši no Austrijas vai tur dzīvojuši. (Štrauss, Šūberts, Lehārs u.c.) Tur bieži vien uzstājas arī vietējie mākslinieki.

Ja jums patīk apmeklēt muzejus, Muzeju Komplekss ir radīts tieši priekš jums! Kompleksā atrodas apmēram 70 dažādi muzeji, galerijas, teātri, deju zāles, kafejnīcas un restorāni.

Ievērības cienīga ir Svētā Stefana katedrāle, kas ir elpu aizraujoša gotikas stila celtne. Tā apvieno dažādus arhitektūras elementus un stilus, piešķirot pilsētai krāsas un kontrastus.

Vienna, The Stephansplatz at Sunset