Prāga ir centrālās eiropas pilsēta, kas ir top ceļojuma galamērķis – stimulējoša, pieejama un neaizmirstama. Vizuāli Prāga ir dažādu arhitektūras stilu un māksliniecisku detaļu sajaukums. No bruģa zem kājā līdz baznīcu torņa smailēm, katram elementam ir 2 funkcijas – būt funkcionālam un patīkamam acīm.

Kad doties uz Prāgu?

Ja plānojat doties uz Prāgu, pirmais, par ko vajadzētu padomāt, ir kad uz pilsētu doties. Atbilde ir atkarīga no jūsu budžeta, attieksme pret lieliem pūļiem vai aukstiem laikapstākļiem, un vai jūs vēlaties izbaudīt kādas konkrētas sezonālas aktivitātes vai pasākumus.

Visdārgākie mēneši šīs pilsētas apmeklēšanai ir no Jūnija līdz Augustam, taču labākie piedāvājumi ir Novembrī, Janvārī un Februārī.

Vasara ir laba izvēle, ja jums patīk silts laiks un jūs plānojat lielāko daļu laika pavadīt pilsētas ielās, taču šis ir gadalaiks, kad Prāga būs pilna ar tūristiem. Labākais laiks, lai apmeklētu Čehijas galvaspilsētu, noteikti būtu pavasaris vai rudens, kad tūristu nebūs pārāk daudz un cenas būs draudzīgākas.

Kā pārvietoties Prāgā?

Lielāko daļu Prāgas apskates vietu var sasniegt, ejot kājām. Taču, pilsētā ir arī labs publiskais transports, kas pārvietošanos padara vieglu un ērtu. Metro, taksomentrsm autobuss vai tramvajs – tos visus varat izmantot, lai nokļūtu sev vēlamajā vietā vien dažās minūtēs.

 

Kas jāielāgo, apmeklējot Prāgu?

Esiet uzmanīgi! Prāgā ir ļoti daudz profesionālu kabatzagļu, kuri var nozagt gan naudu, gan kredītkartes, kā arī citas vērtīgas lietas, ko esat paņēmuši līdzi. Visuzmanīgākie esat tur, kur ir daudz cilvēku – pie Čārlza tilta, Karlova ielā, vecpilsētas laukumā un Vencselas laukumā. Uzmanīgiem jābūt arī publiskajā transportā.

 

Kur baudīt maltīti Prāgā?

Prāgas restorāni atbilst jebkuram budžetam, taču varbūt ne katram ēdājam. Prāgas virtuve visvairāk ir koncentrēta uz trekniem gaļas ēdieniem un ir maz veģetāru ēdienu izvēļu. Taču, to kompensē restorānu lieliskā atmosfēra. Vakariņot antīkā vīna cellē, modernā jaunbūvē, aizņemtā nakts kafejnīcā vai brīvā kafejnīcā zem klajas debess ir brīnišķīgi.

Esot šajā pilsētā, noteikti jānobauda čehu tradicionālie ēdieni, kā Kulajda – krēmzupa ar sēnēm un kartupeļiem, Svickova – gaļas mērce, cepta pīle, cepts siers, gulašs, augļu pelmeņi, saldais krēma rullītis un Kolache kūka.

Ko apskatīt Prāgā?

Prāga var lepoties ar savu vēsturisko arhitektūru, kā Čārlza tilts, Prāgas pils, Svētā Vitus katedrāle pilskalnā, kura ir pilna ar skaistiem sienu gleznojumiem, Jeruzālemes sinagoga jaunpilsētas daļā, dejojošā ēka jaunpilsētā,

Interesantas vietas un lietas, ko apskatīt, noteikti ir astronomiskais pulkstenis vecpilsētas centrā,  leļļu šovs Prāgas ielās ir tradicionāla un interesanta aktivitāte. Interesanti būs arī vērot folkloristiskos priekšnesumus pilsētas centrā, kad varēsiet iepazīties ar čehu tautas nacionālo mūziku, dejām un tērpiem. Melno gaismu šovs ir ekstrevaganta Prāgas aktivitāte – tumsā spīdoši mākslinieki izspēlē ainiņas, stāstus un dejas, dāžādā pilsētas vietās. Prāgas zoodārzs ir top 10 labāko pasaules zoodārzu vidū.

Noteikti nedrīkst aizmirst par Mucha muzeju – muzeju, kas ir veltīts jūgendstila “tēvam” Mucham. Kafkas muzejs ir veidots par godu čehu slavenākajam rakstniekam, bet Nacionālajā galerijā ir iespējams aplūkot valsts kā arī ārzemju slavenāko mākslinieku darbus.