Nīderlandes galvaspilsēta Amsterdama apvieno Vecās pasaules šarmu un progresīvu un modernu attieksmi, padarot to par vienu no kontinenta populārākajām apskates vietām. Veidota uz 17. gadsimta 65 kanālu sistēmas, pilsēta ir pilna ar arhitektūras dārgumiem no valsts zelta gadiem, kā arī jauniem mūsdienīgiem stiliem.

Kad doties uz Amsterdamu?

Amsterdama apburs katru tūristu, vienalga vai to redzēsiet zem zilām debesīm vai caur nelielu miglu, vai arī caur milzīgu cilvēku pūli populārākajā sezonā.

Nīderlande atrodas pie ziemeļu jūras, tādēļ tās laikapstākļi ir neparedzami. Parasti amsterdamā ir dzestras vasaras, aukstas ziemas un bieži nokrišņi. Labākais laiks, lai apmeklētu šo pilsētu varētu būt no aprīļa līdz septembrim, kad ir salīdzinoši silts laiks. Pavasaris būs īslais laiks, ja esat nodomājis apskatīt tur ziedošās tulpes, taču vasara un rudens – ja gribat izbaudīt garas pastaigas pa pilsētu.

Kā pārvietoties Amsterdamā?

Tas noteikti nav nekāds jaunums, ka kanālu pilsēta visā pasaulē ir slavena ar populārāko transporta līdzekli – velosipēdu. Ceļi, velosipēdu novietnes, satiksmes regulējumi – viss ir izveidots par labu velosipēdu vadītājiem, lai uzlabotu gaisa kvalitāti un ar laiku izskaustu automašīnas.

Kādi ir drošības noteikumi, esot Amsterdamā?

Tas varētu būt pārsteigums, bet Amsterdama tiek uzskatīta par vienu no drošākajām pilsētām pasaulē, taču jāatceras, ka nakts laikā sarkano lukturu iela nav īpaši droša vieta. Tā kā tur parasti ir ļoti daudz cilvēku, daudzi no tiem parasti ir iereibuši, lietodami apreibinošas vielas un marihuānu, kas tur ir legāla. Tur ļoti aktīvi strādā arī kabatzagļi.

Svarīgi būtu domāt arī par velosipēdu drošību, jo pilsētā ir ļoti daudz braucēju, ielas bieži vien ir šauras. Pirms sēžaties uz velosipēda, noteikti izlasiet satiksmes drošības noteikumus, lai atpazītu ceļa zīmes, kas tur ir savādākas.

Kur baudīt maltīti?

Tradicionālie gardumi, kas noteikti būtu jānobauda ceļojuma laikā, ir : Nīderlandes siers, vietējie fri kartupeļi ar sieru, pankūkas, vafeles jeb nīderlandiešu cepumi, alus, šokolāde.

Apmeklējot šo pilsētu, noteikti jāapmeklē kāda no mājīgajām kafejnīcām, kur nobaudīt saldumus un izdzert gardu kafiju.

Ko apskatīt Amsterdamā?

Amsterdamai ir daudz ko piedāvāt. Ne tikai skaisti skati, arhitektūra, bet arī moderni un interesanti muzeji, apskates vietas.

Mākslas mīlētāju top galamērķis noteikti būs Vincenta van Goga muzejs, kas ir viens no apmeklētākajiem mākslas muzejiem pasaulē.

Annes Frankas muzejs interesants būs tiem, kas aizrāvušies ar vēsturi un kurus interesē 2. Pasaules kara notikumi.

Dabas mīlētājiem noteikti patiks nonākt Amsterdamas ziedu valstībā – Hortus Botanicus, kur pavasarī noteikti var apskatīt slavenās Nīderlandes tulpes.

Arhitektūras un reliģijas entuziastiem noteikti vajadzētu apskatīt vēsturiskās baznīcas, kas atrodamas Amsterdamā. Oude Kerk, Nieuwe Kerk – pilsētas gods un zīmes par tās bagāto vēsturi.

Noteikti nedrīkst aizmirst par kuģīšu tūrēm pa pilsētas skaistajiem kanāliem, kas parādīs Amsterdamu no cita skatu punkta.