Madride – dinamiskā Spānijas sirds, ļauj iepazīt tur dzīvojošo karstasinīgo cilvēku ikdienu, kultūru un vēsturi. Madride ir perfekts tradicionālā un modernā apvienojums, kas slēpj sevī lielisku klimatu, draudzīgos iedzīvotājus, pasaules līmeņa šefpavārus un bagātīgo kultūru.

Kā nokļūt Madridē?

Spānijas lielākā lidosta atrodas tieši Madridē, tādēļ visticamāk tieši tā būs pirmā vieta, kuru apmeklēsiet ceļojuma laikā. Uz Madridi iespējams lidot arī ar tādām aviokompānijām kā Ryanair un AirBaltic.

Ja savu ceļojumu plānojat saistīt arī ar blakus esošām valstīm, tad iespējams uz Madridi doties arī ar vilcienu, autobusu vai automašīnu, it īpaši, ja esat plānojuši doties arī uz Franciju.

 

Kā pārvietoties Madridē un Spānijā?

Spānija ir slavena ar saviem dārgajiem, bet ļoti ātrajiem ātrvilcieniem AVE, kas ļauj pārvietoties pa Spāniju un iepazīt tās lielākās un skaistākās pilsētas, kā Madridi, Barselonu, Malagu, Seviļu un vēl citām.

Madrides metro ir neaizstājams pārvietošanās veids, ko iesaka izmantot jebkuram tūristam. Tas ne tikai ir ērts, bet arī palīdzēs jums izvairīties no bezgalīgajiem šīs pilsētas satiksmes sastrēgumiem, kas padarīs pārvietošanos pa pilsētu ātrāku un efektīvāku. Metro stacijās ir nopērkamas arī tūristu biļetes, kas noteikti būs izdevīgākas, jo tās ir pieejamas uz kādu konkrētu dienu skaitu un ar neierobežotu braucienu skaitu. Esiet uzmanīgi no kabatzagļiem!

Cik dienas vajadzētu pavadīt Madridē?

Cilvēki, kas dzīvo Madridē, nekad negarlaikojas. Laika daudzums, ko vajadzētu pavadīt Madridē, ir atkarīgs no tā, cik daudz laika jums ir un no tā, cik ļoti jūs gribat iepazīt un izpētīt Spānijas galvaspilsētu.

Sāciet ar 2 dienām, kuru laikā  varētu pastaigāties pa pilsētu un izpētīt vēsturisko pilsētu, skaistos latīņu, bohēmistu un hipsteru rajonus. 1 dienu noteikti jāvelta kādam no brīnišķīgajiem mākslas muzejiem, lai izdzīvotu Spānijas mākslas piedzīvojumu. Vēl 1 dienu noteikti vajadzētu izmantot, lai iepazītu spāņu kultūru – flamenko dejas, mūziku vai tradicionālās buļļu cīņas.

 

Kur nakšņot Madridē?

Madride ir liela, eiropejiska pilsēta, ar daudziem dažādiem vēsturiskajiem rajoniem. Izvēloties labāko viesnīcu, kas iekļaujas jūsu budžetā, jūs, iespējams, izdarīsiet nepareizo izvēli.

Vislabākā izvēle būtu viesnīca, kas atrodas apmēram 20 minūtes no Saules vārtu laukuma un atrodas Spānijas ģeogrāfiskajā centrā – jo tas patiesībā ir Madrides kultūras un pilsētas dzīves centrs.

 

Kad apmeklēt Madridi?

Aprīlis ir populārākais mēnesis, lai apmeklētu Spāniju, un tieši Madride ir tā pilsēta, kas šajā laikā pulcina vislielāko cilvēku skaitu. Laikapstākļi šajā mēnesī ir patīkami – ir silts, saulais un pavasarīgs laiks, kas var mīties ar kādu lietainu dienu, tādēļ vajadzētu līdzi paņemt lietusmēteli vai lietussargu.

Septembris un Oktobris arī ir lieliski mēneši, lai apmeklētu šo pilsētu, jo tur joprojām ir diezgan silts, taču nav par karstu, ir saulais un jauks laiks.

 

Ko apskatīt Madridē?

  1. Madridē ir daudz mākslas muzeju un galeriju, kā Reina Sofia, Tyssen Bornemisza, kā arī laikmetīgās mākslas muzeju – Conde Duque Madrid. Daudziem muzejiem nav arī ieejas maksas.
  2. Ja jums neizdotas apmeklēt buļļu cīņas, tad interesanti noteikti būtu apmeklēt šo cīņu muzeju un uzzināt par to vēsturi un tradīcijām.
  3. Dabas cienītājiem interesanti būs apmeklēt Retiro – Madrides lielāko parku, kas atrodas pašā pilsētas centrā. ezers, augi, koki, ziedi, vecas baznīcas drupas un Palacio de Cristal – ļaus atvilkt elpu no pilsētas kņadas.
  4. Ja jūs interesē mode, noteikti apmeklējiet lielāko iepirkšanās centru – Gran Via.
  5. Izbaudiet pilsētas dzīvi un nododieties dejām un dzērieniem vecākajā Madrides kokteiļu bārā Museo Chicote, kas tika atvērts tālajā 1931. gadā.
  6. Ievērības cienīgas ir daudzas skaistās plazas, kas atrodas šajā pilsētā.
  7. Piedzīvojumu cienītājiem interesanti būtu apmeklēt Aden 0 – vecu, neizmantotu metro staciju, kas atrodas zem Madrides ielām un tagad atklāj pilsētas metro vēsturi.