Itālijas galvaspilsēta – Roma

 Romu mēdz dēvēt par mūžīgo pilsētu un tā noteikti ir interesantākais galamērķis Itālijā. Roma šodien ir spilgta un rosīga, pilna ar atgādinājumiem par savu gandiozo pagātni un zelta laikiem. Tūristi tur var sastapties ar antīkiem vēstures pieminekļiem, viduslaiku un renesanses ēkām, kā arī brīnišķīgiem muzejiem. Roma laika gaitā ir kļuvusi par modernu metropoli, kas tās apmeklētājiem piedāvā daudz izsmaldzinātu restorānu, taču arī labu un dzīvīgu naktsdzīvi. Lai arī pati Roma ir liela pilsēta, tās vēsturiskais centrs ir diezgan mazs un kompakts.

Taču ar ko sākt, ja Romu esat izvēlējies par savu brīvdienu galamērķi? Šeit jūs uzzināsiet vairākus padomus un ieteikumus, lai jūsu atpūta izdotos vēl patīkamāka.

Kad apmeklēt Romu?

Tā kā Romā ir Vidusjūras klimats, vasarā tur mēdz būt pat nepatīkami karsti. Vietējie iedzīvotāji jums bez ierunām teiks, ka labākais klimats tur ir Oktobrī – nav ne par karstu, ne par aukstu. Viņiem pat ir vārds, ottobrata, lai aprakstītu spilgtās, saulainās  dienas. Aprīlis un maijs vai rudens mēneši ir labākie šīs pilsētas apmeklējuma laiki.

Kā doties uz Romu?

Vislabākais veids kā ierasties Romā ir ar vilcienu, taču noteikti ātrākais un ērtākais būs doties ar lidmašīnu no Rīgas lidostas līdz Fiumicino – galvenajai Romas lidostai. No lidostas uz vēsturisko centru var doties ar vilcienu.

 

Kā pārvietoties Romā?

Romā ir plaša autobusu un metro sistēma (Metripolitana), lai jūs varētu nokļūt gandrīz jebkurā vietā ar sabiedrisko transportu, lai gan tas bieži ir pārpildīts. Pilsētā ir pieejama ļoti laba transporta karte – Roma, ko noteikti ir vērts iegādāties, ja plānojat izmantot sabiedrisko transportu. Meklējiet to tūrisma birojos, laikrakstu stendos vai suvenīru veikalos. Ja jūs izmantosiet taksometru Romā, uzziniet informāciju par konktēto firmu, lai izvairītos no pārmaksāšanas.

 

Ko derētu atcerēties, atrodoties Romā?

Uzmanieties no kabatzagļiem, jo īpaši dzelzceļa stacijā, metro un un pārpildītajos tūristu rajonos. Kabatzagļi var būt bērnu grupas, cilvēki, kas mēģina jums palīdzēt, vai pat sieviete, kas rokās tur šallē ievīstītu bērnu. Tāpat kā visās pārpildītākajās vietās un lielajās pilsētās, vienmēr turiet kredītkartes, naudu un pases ceļojuma somā zem apģērba.

 

Kādi svētki notiek Romā?

Vasarā pilsētā notiek daudz mūzikas un kultūras pasākumu. Festa di San Giovanni (23.-24. jūnijs) ir svarīgs deju, mūzikas un pārtikas festivals. Ziemassvētku laikā daudzās baznīcās notiek dažādi kristīgi pasākumi, kā arī pilsētas centrā – liels Ziemassvētku tirgus Piazza Navona. Roma ir lieliska vieta, kur svinēt Jaungada vakaru, jo tur parasti notiek grandiozas balles. Nedēļā pirms Lieldienām norisinās gan reliģiski svētki, gan gājieni Romā un Vatikānā.

 

Kur nakšņot Romā?

Romā ir ļoti daudz krāšņu un skaistu viesnīcu, kuru cenas svārstās no draudzīgām līdz pat luksus cenām. Vislabākā naktsmītnes lokācija noteikti būtu tuvu vēsturiskajam centram vai kādai no metro stacijām, kas atvieglotu pārvietošanos pa pilsētu un tūrisma objektu apskatīšanu. Noteikti derētu apskatīties arī nakšņošanas iespējas lietotnē AirBnB, kas piedāvā lētus mājokļus, ko izīrē paši vietējie iedzīvotāji. Tas ļaus labāk un mājīgāk izprast šīs pilsētas iedzīvotāju ikdienas dzīvi un pilsētas atmosfēru.

 

Kur Romā ieturēt maltīti?

Roma ir slavena ar savām kafejnīcām un restorāniem, taču, lai izbaudītu Itālijas garšas, noteikti vajadzētu nogaršot tradiconālos ēdienus, kā pica, lazanja, risoto, pasta carbonara, trifeles un , protams, pēc sātīgām vakariņām vajag nobaudīt saldo un veldzējošo Gelato.

Ko Romā apskatīt?

Pat tikai garas pastaigas pa Romas ielām jau var būt ļoti izklaidējošas un arī uz ielām jūs varat atklāt un ieraudzīt ko jaunu un skaistu. Taču populārākie tūtistu apskates objekti ir Kolizejs, Pantenons, Vatikāna muzejs, Trevi strūklaka, Svētā Pētera laukums, Siksta kapella, Spāņu kāpnes un vēl, un vēl. Noteikti vajadzētu apskatīt arī Romas greznās baznīcas un katedrāles, kā arī dienas pavadīšana kādā no Romas pludmalēm noteikti būs tā vērta.