Lisabona (Portugāles galvaspilsēta) ir skaista pilsēta, kas atrodas uz kalna nogāzes ar skatu uz Toto upi, kas ieplūst Atlantijas okeānā. Lisabonas kalnainās ielas un lielais tilts pār Tagu tūristi bieži vien salīdzina ar SanFrancisko Amerikā.  Kruīza kuģi, kas kuģo gar Eiropas rietumu krastu, bieži vien piestāj Lisabonas ostā.    

Kā pārvietoties Lisabonā?

Lisabonā ir laba metro sistēma, kas savienojas ar vilciena un autobusa stacijām. Ja jūs plānojat izmantot pilsētas publisko transportu vairākas reizes dienā, jūs varētu iegādāties dienas biļeti vai Lisboa karti. Lisboa karte ļauj apmeklēt arī tuvumā esošās pilsētas un dod atlaides vai pat bezmaksas ieejas biļetes gandrīz visās tūristu iecienītākajās apskates vietās.

Pa Lisabonu pārvietoties var arī vilcienu, kā arī, protams, apskatīt arī citas pilsētas Portugālē.

Vēsturisks un skaists veids, kā iepazīt pilsētu, ir doties izbraucienā ar tramvaju, kas ir kļuvis par gluži kā Lisabonas simbolu. Mazie, dzeltenie tramvaji nav tikai tūristu izklaide, tie ir arī ātri pārvietošanās līdzekļi.

Kur nakšņot Lisabonā?

Lisabona ir viena no skaistākajām dienvideiropas pilsētām un gandrīz visas tās tūrtistu apskates vietas atrodas salīdzinoši mazā pilsētas rajonā. Ja jūs netraucē kalni, jo šī pilsētas daļa ir diezgan kalnaina, tad tā būs lieliska vieta, kur apmesties. Vai nu jūs meklēsiet ielu veikaliņus, kafejnīcas, jautru naktsdzīvi vai mierīgu atmosfēru, jūs to varat iegūt tur pat aiz durvju sliekšņa, pat neizmantojot publisko transportu.

Taču, ja vēlaties ceļojumu pavadīt ekskluzīvās viesnīcās, tad jums noteikti vajadzētu aplūkot iespējas apmesties vietās, kā Valverde Hotel, Florescente, Olissippo Lapa.

 

Kādu ēdienu baudīt Lisabonā?

Lai arī portugāļu virtuve nav izslavēta ārpus valsts robežām, tā izceļas ar dārzeņu izvēli un jūras veltēm.

Esot Lisabonā, noteikti jānobauda Portugāles tradicionālie ēdieni. Jums noteikti jānobauda Lisabonas sardīnes, kuru labālā sezona ir no jūnija līdz augustam un tās parasti pārdod vietējie zvejnieki. Vēl kāds interesans ēdiens ir vistu iekšas, kas parasti ir tomātu un ķiploku mērcē. Noteikti nobaudiet arī gliemežus, zaļo zupu un olu tarti – de nata, kas ir slavenākais portugāļu deserts, kura vēsture meklējama tālajā 1700. gadā.

Kur baudīt Portvīnu?

Portugāle ir slavena ar savu portvīnu, un kur vēl labāk to baudīt, kā tā dzimtenē. Neatkarīgi no tā, vai meklējat 40 gadus nogatavinātu, sarkanvīnu,  baltvīnu, toniku, vai visu iepriekš minēto, ir vairākas vietas Lisabonā, kur tūristi un vietējie iedzīvotāji var baudīt šo īpašo garšu. Douro ielejā ir piecas labākās vietas Lisabonā, lai to izmēģinātu:

 1. Solar do Vinho do Porto
 2. Grapes & Bites
 3. Enoteca Chafariz do Vinho
 4. Lisbon Winery
 5. Winebar do Castelo

Ko apskatīt Lisabonā?

Lisabona visvairāk var lepoties tieši ar vēsturisko mantojumu, arhitektūru un skaistajiem dabas skatiem.

 1. Praca do Comercio laukums, kas paver skatu uz jūru.
 2. Modernais akvārijs, kas ir arī viens no lielākajiem un modernākajiem visā Eiropā.
 3. Nacionālais Antīkās mākslas muzejs uzrunās ikvienu, kas interesējas par mākslu.
 4. Nacionālais flīžu muzejs, kas atklāj unikālus mākslas darbus, kas veidoti no flīzēm un mozaikām.
 5. Carmo baznīcas drupas ikvienā tūristā atklās vēsturnieka un pētnieka pusi.
 6. Milzīgais Águas Livres akvedukts, kas vēsturiski Portugāli apgādāja ar ūdeni.
 7. Santa Justa lifts, kas ļauj tūristiem no augstuma vērot brīnišķīgus Lisabonas skatus.
 8. Alfama – vecākā pilsētas daļa, ar šaurām un šarmantām ieliņām.
 9. Sao Jorge pils, kas būvēta ap 1147. gadu un vienmēr piesaista lielu skaitu ārzemju tūristu.
 10. Belemas tornis, kas atrodas uz nelielas salas un ir celts vēl Viduslaikos.
 11. Lieliskās pludmales, kāda – kalnaināka, kāda – ar eksotiskiem augiem bagāta, padarīs jūsu ceļojumu neaizmirstamu un relaksējošu