Ēģipte ir pasakaini skaista valsts, kas ir dažādu kultūras bagātību pilna. Ir ļoti daudz iemeslu, kāpēc to ir vērts apmeklēt, taču sāksim ar 11 galvenajiem iemesliem.

Aplūko Gīzas piramīdas

Galvenais iemesls ceļošanai uz Ēģipti daudz tūristiem noteikti ir piramīdu apskate, par kurām mēs visi mācījāmies vēl skolas laikā. Un tās noteikti neliks vilties – tās ir fantastiskas! Heopsa piramīda ir lielākā un senākā no trim piramīdām, un ir arī viens no septiņiem pasaules brīnumiem, kas ir saglabājies līdz pat mūsdienām.

Gīzas piramīdas

Nobildējies ar Sfinksu

Sfinksa arī atrodas Gīzā netālu no piramīdām. Sfinska ir senākā skulptūra pasaulē, kas ir celta aptuveni 2520. – 2494. gadā pirms mūsu ēras. Šis apskates objekts noteikti ir viena no fotografētākajām vietām Ēģiptē.

sfinkss egipte

Izbaudi ēģiptiešu tradicionālos ēdienus

Ēģiptiešu virtuve ir fantastiska! Izmēģini tādus ēdienus kā jēra gaļas kebabs, baba ghannoung – no baklažāniem gatavota mērce, kofta – gaļas bumbiņas, dolma – pildītas vīnogu lapas, shawarma – gaļa pildīta pitas maizītēs, un pat mahshi hamam – balodis pildīts ar rīsiem un garšvielām!

ēģiptes rieksti

Meklē dārgumus Khan al-Khalili

Khan al-Khalili tirdziņš Kairā ir viens no lielākajiem Tuvo Austrumu tirgiem. Tajā atradīsi vara izstrādājumus, garšvielas, sudrabu un smaržas. Ja tu rūpīgi izskatīsi piedāvājumu un pratīsi kaulēties, spēsi atrast kvalitatīvas preces par labu cenu.

khan khalili tirgus

Dodies uz pludmali un izpeldies Sarkanajā jūrā

Vēlies atrast glābiņu no pilsētas karstuma? Ja tu vēlies relaksēties, dodies uz Ēģiptes Sarkanās jūras Rivjēru. Tajā ir vairāki pludmales kūrorti ar lieliskām viesnīcām, iepirkšanās, izklaides un dažādu ūdens sporta veidu iespējām.

sarkanā jūra ēģipte

Apbrīno antīkos dārgumus Ēģiptiešu Muzejā

Kamēr esi Kairā, apskati apbrīnojamo eksponātu kolekciju Ēģiptiešu Muzejā. Kur vēl citur tu varēsi redzēt Tutanhamona zelta masku un mūmijas?

ēģiptes muzejs

Atpūties un dodies kruīzā pa upi Nīlu

Ja tu vēlies lēnu, mierīgu atpūtu, dodies kruīzā pa Nīlu. Skats no kuģa ir fantastisks un visu laiku mainīgs. Vienā brīdī kuģis slīd garām džungļiem, jau citā – gar tuksnesi ar kamieļiem. Tu redzēsi kā vietējie vīrieši kopj laukus un sievietes mazgā traukus upē – skati, kas šķietami nav mainījušies jau tūkstošiem gadu.

nīlas upe

Izpēti tempļus

Uzreiz aiz piramīdām, galvenais iemesls, kāpēc daudzi tūristi izvēlas apmeklēt Ēģipti, ir lai ceļotu atpakaļ laikā (vai tēlotu Indianu Džonsu), pētītu antīkos tempļus. Tempļos redzēsi interesantus izgrebumus, gleznas un hieroglifus.

ēģiptes tempļi

Dodies ceļojumā pa Nīlu tradicionālajā feluka laivā

Feluka laiva ir maza, tradicionāla ēģiptiešu koka laiva. Ceļojums pa upi ar to būs skaists un neizmirstams piedzīvojums. Ir iespējams doties laivu tūrē, kas ilgst pat vairākas dienas, taču visvairāk iesakām doties stundas – divu stundu kruīzā saulrieta laikā, kamēr esi Asvānā.

nīlas upes laiva

Dodies uz Aleksandriju

Aleksandrija bija galvenais brīvdienu galamērķis bagātiem eiropiešiem 1930. gados. Aleksandrijas atmosfēra ir ļoti atšķirīga no pārējām Ēģiptes pilsētām. Tev būs sajūta, ka tu esi nokļuvis atpakaļ laikā, kad dosies lejup pa ieliņām, kas ir pilnas ar skaistām, taču mazliet nolaistām eiropiešu stila celtnēm.

Aleksandrija

Socializējies ar draudzīgiem vietējiem iedzīvotājiem

Diemžēl šķiet, ka ēģiptiešu vīriešiem ir nelāga slava citur Eiropā, taču tam nevajadzētu ticēt. Ēģiptieši ir ļoti draudzīgi un izpalīdzīgi. Jā, baltie cilvēki ar blondiem matiem izraisa pastiprinātu uzmanību, taču no tā nav jābaidās. Lai arī starp jums un vietējiem var rasties valodas barjera, vietējie tāpat centīsies palīdzēt atrast vajadzīgo vietu.