Ko ņemt līdzi, ko atstāt mājās, kur ko likt… Šie jautājumi bieži vien nodarbina ikviena ceļotāja prātu. Laiks atvieglot šo nodarbi ar šiem desmit padomiem.

Zelta likums: paņem pusi no drēbēm, ko esi paredzējis ņemt līdzi, un divreiz vairāk naudas, nekā esi ieplānojis iepriekš. Tas ir ļoti svarīgi!

Ņem tikai tik daudz mantu, cik var ielikt rokas bagāžā. Bagāžas pazaudēšana ir daudz biežāka parādība, nekā tev šķiet! It īpaši, ja tu esi ieradies valstī, kurā temperatūra ir zem nulles un tev ir nepiemērots apģērbs. Sliktāku ceļojuma sākumu ir grūti iedomāties.

Ja tev tomēr ir nepieciešams ceļot ar nododamo bagāžu, palūdz lidostas darbiniekiem uzlikt uzlīmi, ka tā ir trausla („fragile”). Tas nodrošinās to, ka čemodāns tiks novietots augšpusē un no lidmašīnas to nocels pirmo. Turklāt atceries, ka ne tev vienīgajam pieder melns čemodāns, tāpēc uzlīmē kādu uzlīmi vai apsien ap to lentīti – dari jebko, kas palīdzēs tev atšķirt savu bagāžas somu.

Miksē un variē. Paņem līdzi trīs kreklus un trīs „apakšas” (bikses, šortus, svārkus). Tie būs deviņi dažādi tērpi.

Grāmatas ir lieliskas. Tāpat arī vinila plates. Tomēr tā vietā, lai piekrāmētu bagāžu ar liekiem kilogramiem, ieliec grāmatas savā e-lasītājā un klausies mūziku caur telefonu vai pleijeri.

Neesi dīva. Ja tu esi tas cilvēku tips, kam obligāti jāņem līdzi savs fēns tā vietā, lai izmantotu viesnīcā pieejamo fēnu, labāk paliec mājās.

Džemperi un jakas aizņem ļoti daudz vietas somā un padara to smagāku. Ja vien tu nedodies uz Sibīriju ziemā, plāni krekli vairākās kārtās tevi sasildīs tik pat labi.

Ja vien tu vari, izvairies no džinsu biksēm. Tās absorbē netīrumus un smakas, aizņem daudz vietas, un būs nepieciešams ļoti ilgs laiks, lai tās izžūtu pēc mazgāšanas. Kokvilnas bikses būs daudz praktiskākas.

Atceries – ja tas nav tik svarīgs un tas īsti neiet somā, atstāj to mājās. Turklāt lietas tiek zagtas, lai arī kur tu ietu. Lai arī cik muļķīgi tas neizskatītos, tūristu pilnās vietās labāk nēsāt savu mugursomu priekšpusē.

Katrā valstī, uz ko tu dodies, var nopirkt ziepes. Un šampūnu. Un zeķes. Un t-kreklus. Tas nozīmē – ko tu aizmirsti mājās, iespējams iegādāties uz vietas.