Parīze – mūžīgās mīlestības pilsēta, kas ik gadu piesaista neskaitāmi daudz tūristu, tai skaitā, lielu skaitu pāru, kas dodas tur meklēt romantiku. Pastaiga pa Parīzes ielām sniegs ne tikai vēstures mācības,bet arī skaistuma un dzīves jēgas mācību. Parīze ir patiesi maģiska un sapņaina vieta, kura ar savu burvību ir apbūrusi miljoniem cilvēku.

Kad doties uz Parīzi?

Lai arī tiek uzskatīts, ka labākais laiks, lai apmeklētu Parīzi, ir pavasaris un vasara, ja jūs priekšroku dodat mieram, tad, izvairoties no cilvēku pūļiem, jums labāk šo pilsētu būtu apmeklēt rudenī vai ziemā.

 

 1. Vasara – tūkstošiem tūristu, karsts un mitrs klimats.
 2. Rudens – vēsāks klimats, taču mazāk tūristu, notiek vīna festivāli un daudzos muzejos ir bezmaksas ieejas.
 3. Ziema – Ziemassvētku svinības visā pilsētā, burvīgi rotājumi, taču ir salīdzinoši auksti.
 4. Pavasaris – lieliski sezonālie augi, viss plaukst, taču ir nestabili laikapstākļi.

 

Kur apmesties Parīzē?

Lai cik bēdīgi tas arī nebūtu, vienīgās viesnīcas, ar kurām Parīze patiešām var lepoties, ir tās, kuras guvušas 5 zvaigžņu novērtējumu. Ja jūsu budžets atļauj jums apmesties kādā no luksus viesnīcām, kā Hotel Plaza Athenée, Ritz Hotel, Le Meurice u.tml., tad noteikti izmantojiet šo iespēju, jo tās visas atrodas ļoti izdevīgās vietās pilsētā.

Ar mazāk zvaigžņu saņēmušajām viesnīcām bieži vien var nepaveikties, jo istabas numuri ir mazi, neparocīgi un atrodas neizdevīgās vietās. Būtu noderīgi apskatīt nakšņošanas iespējas aplikācijā AirBnB, kur vietējie iedzīvotāji izīrē savus mājokļus par saprātīgām cenām.

Kāds ir Parīzes dress code?

Tūristi, kas dodas uz Parīzi pirmo reizi, bieži vien nevar izlemt, ko vilkt, kad dodas atpūsties pilsētā. Tā kā Parīze tiek uzskatīta par vienu no modes galvaspilsētām, bieži vien cilvēki kļūdaini uzskata, ka nav pieņemami ierasties kādā no atpūtas vietām, tērpjoties džinsos un t-kreklā. Taču, ir vietas, kur jūs var atraidīt pie ieejas pat tad, ja caur logu redzat, ka galdiņi, vēlamajā restorānā, ir brīvi. Šeit būs daži padomi, lai no tā izvairītos.

 1. Restorāni – vajadzētu pieturēties pie klasiska biznesa apģērba, kā vienkārša kleita, žakete, labi izgludināts krekls, klasiska griezuma džinsi.
 2. Naktsklubi un bāri – jūtaties ērti un pārliecināti savā izvēlē, taču klasiskais stils vienmēr jums atvērs ieejas durvis, ko gan nevarētu teikt par plēstiem džinsiem un saburzītiem t-krekliem.

Kur baudīt maltīti Parīzē?

Parīze ir slavena arī ar savu virtuvi. Ne par velti vairāki restorāni, kā Le Meurice, L’Ambroisie, Arpège un citi ir novērtēti ar prestižajām Michelin zvaigznēm. Vēl interesanta vieta, kur baudīt maltīti, ir Dans le Noir, kas piedāvā ēdienu baudīt pilnīgā tumsā.

Esot parīzē noteikti nobaudiet tradicionālos gardumus, kā austeres, plānās pankūkas, siera fondue, ratatujs, steika tartars, suflē, kruasāni, tartes un makarūni.

 

Ko apskatīt Parīzē?

Kurš gan nav dzirdējis par daudzajām apskates vietām, kuru ik gadu apmeklē miljoniem tūristu? Jāatceras, ka apmeklējumus labāk jāieplāno darba dienās, kad cilvēku nav tik daudz, taču tāpat jāatceras, ka bez rindas ir gandrīz neiespējami kaut ko apskatīt.

 1. Eifeļa tornis – vislabāk to apskatīt tumsā – pēc 21:00, kad ir sācies gaismas šovs.
 2. Luvras muzejs – muzejs ir milzīgs, tādēļ pirms došanās turp, iesakam izpētīt muzeja karti, lai izlemtu kurus mākslas darbus jūs vēlaties apskatīt.
 3. Elizejas lauki noteikti būs katra modes cienītāja sapņu piepildījums – slavenāko dizaineru un populārāko zīmolu veikali atrodas tieši tur.
 4. Ja esat franču mūzikas fans, jums noteikti interesanti būs apmeklēt slavenās franču dziedātājas Edītes Piafas pieminekli un muzeju.
 5. Versaļas pils atklāj senās un aristokrātiskās Francijas šarmu un izsmalcinātību.
 6. Disnejlenda sniegs neaizmirstamus piedzīvojumus, atmiņas un adrenalīna devu, iepazīstot iemīļotos animācijas filmu varoņus.