Zagreba ir Horvātijas galvaspilsēta. Tā atrodas iekšzemē, kas nozīmē, ka, netipiski apkārt esošajām valstīm un to galvaspilsētām, to aizēno piekrastes pilsētas kā Dubrovnik. Taču to vajadzētu ievērot, jo tai piemīt dzīvesspars, krāsainība, kas atspoguļojas pilsētas urbānajā kultūras dzīvē un padara to pieejamu jebkuram tūristam visā plašajā pasaulē. Lai arī tā ir pilnībā moderna pilsēta, Zagrebā ir arī vēsturiskas vietas ar senatnīgu elpu, kas piedod pilsētai savu šarmu.

Kad doties uz Zagrebu?

Horvātija atrodas pie Adrijas jūras, tā ir silta, ar skaistiem dabaskatiem pilna valsts. Visbiežāk tūristi to izvēlas apmeklēt tieši vasarā. Sākumā – apskatīt galvaspilsētu Zagrebu, un tad nodoties saules un pludmases priekiem kūrortpilsētā Dubrovnik.

Augstākā temperatūra Zagrebā ir jūlijā un augustā, kad termometra stabiņš var sasniegt pat +29°C. Aukstākie mēneši ir decembris un janvāris, kad vidējā temperatūra ir ap 0°C. Visvairāk nokrišņu ir jūnijā.

Kā nokļūt Zagrebā?

Uz Zagrebu iespējams aizlidot ar lidmašīnu, taču viegli arī doties uz turieni ar autobusu vai automašīnu.

 

Kur nakšņot Zagrebā?

Zagreba piedāvā naktsmītnes no hosteļiem līdz luksus klases viesnīcām. Ja jūsu galvenais fokuss būs us apskates objektiem, centieties atrast naktsmītni tuvu galvenajam laukumam. Tur ir daudz apskates vietu, restorānu, kafejnīcu, bāru un veikalu.

Kā pārvietoties Zagrebā?

Lielāko daļu apskates vietu iespējams sasniegt, ejot ar kājām, taču ja vēlaties izmantot publisko transportu, izvēlieties pilsētas tramvaju sistēmu. Biļetes iespējams iegādāties kioskos un veikalos, tās ir lētas, un pats transports – ātrs un ērts.

Kur baudīt maltīti?

Zagrebas restorānu izvēle sākas ar fast-food ēdnīcām līdz pat dārgiem restorāniem. Kad atrodaties Horvātijas galvaspilsētā, noteikti nobaudiet tur raksturīgos un tradicionālos horvātu ēdienus, kas ir garšu piesātināti un interesanti. Visbiežāk tie ir ar jūras produktiem. Tādi ir, piemēram, astoņkāja peka, brodet, melnais risotto, fuži, grillēta zivs.  Tradicionālos ēdienus varat nobaudīt restorānā Kerempuh, kas atrodas virs Dolac tirgus.

Ko apskatīt Zagrebā?

Pilsētā ir muzeji, galerijas, kā arī vietas ar īpašu nacionālo nozīmi. Taču apmeklējums neiekļauj tikai vecas ēkas un pieminekļus. Zagreba ir moderna pilsēta, ar aizraujošu naktsdzīvi un mūsdienīgu kultūru – šoviem un festivāliem.

Vēsturiska vieta, ko vajadzētu apskatīt, ir Zagrebas katedrāle, kas ir ļoti grezna. Interesanti muzeji ir Nikola Tesla tehnikas muzejs, Mimaras muzejs, taču visinteresantākais un neparastākais ir Pārtrūkušo attiecību muzejs, kurā izstādīti savādi suvenīri, vēstules un lietas.

Mākslas mīļotājiem interesants mūs mūsdienīgās mākslas muzejs, mākslas paviljons un arheoloģijas muzejs.