Tallina ir Igaunijas galvaspilsēta un lielisks brīvdienu galamērķis, ja vēlies izbaudīt modernu komfortu, jautru naktsdzīvi, luksusa piedzīvojumus un bagātīgu vēsturi. Tā tika dibināta viduslaikos, un tādēļ šodien pilsēta ir kā divu pasauļu sajaukums – modernais pret senatnīgo. Tā ir kompakta, zaļa un interesanta, kas jūsu ceļojumu padarīs vieglu un ērtu.

Kad doties uz Tallinu?

Ar vasaras burvīgo un ziemas stindzinošo laiku, Tallina piedāvā ceļotājiem dažādas atpūtas iespējas visu cauru gadu. Taču tradicionāli ceļojumam piemērotākais laiks ir no jūnija līdz septembrim.

Vissiltāk Tallinā ir Jūlijā un augustā, kad vidējā temperatūra ir aptuveni +21°C. Aukstākais laiks ir no janvāra līdz februārim, taču vismitrākais ir Jūlijs.

Kā pārvietoties Tallinā?

Tallinas centrs ir ļoti kompakts un tajā ir viegli pārvietoties, atrast vēlamo galamērķi. Citas pilsētas vietas ir viegli sasniegt pateicoties autobusiem, trolejbusiem un tramvajiem.

Sabiedriskais transports strādā no plkst. 6:00 līdz pat 24:00. Biļešu sistēma strādā uz pēkšņu pārbaužu bāzes, tādēļ jūs varat iekāpt pa jebkurām durvīm un jums nekas nav jāuzrāda šoferim. Vienai lietai gan jums jābūt – biļetei, savādāk jūs riskējat ar 40 eiro sodu.

Ir iespējams nopirkt dažāda veida biļetes, piemēram, vienam braucienam, biļeti uz 1 stundu, kā arī biļetes uz noteiktu dienu skaitu (vienu, trijām, piecām). Ir iespējams iegādāties arī Tallinas karti – 24, 48 vai 72 stundu karti, kas sevī iekļauj neierobežotu daudzumu braucienu ar transportu, kā arī atlaides un pat ieejas bezmaksas dažādos muzejos un apskates vietās Tallinā. Speciālām pasažieru grupām pārvadājumi ir par brīvu, piemēram, bērniem līdz 7 gadu vecumam, vecāka, kas brauc kopā ar bērnu līdz 3 gadu vecumam, kā arī Tallinas iedzīvotājiem.

 

Kādu ēdienu baudīt Tallinā?

Igauņiem ēdiens ir ļoti svarīgs, un pagāja ļoti ilgs laiks, līdz viņu virtuve nonača līdz tādam līmenim, kāds tas ir šodien. Lai pilnīgā saprastu igauņu kultūru, ir jāiepazīstas ar viņu ēdieniem, kas ir arī ļoti garšīgi. No kūpinātām zivīm, līdz mājās gatavotai maizei un šokolādei, visi var atrast sev tīkamo.

Esot Tallinā noteikti jānobauda tādi ēdieni kā šprotes, mulgipuder jeb kartupeļu biezenis ar puraimiem, kama, kas ir tradicionālas igauņu brokastu ēdiens, aspic – cūkgaļas želeja, pildīta ar dārzeņiem, gaļu un augļiem. Saldajā ēdienā noteikti jānobauda tradicionālās kūciņas, kā  Vastlakukkel, kā arī pašmāju Kalev šokolāde.

Šos ēdienus vislabāk baudīt tradicionālo ēdienu restorānos, kā “Zelta sivēns” un “Mekk”.

Kas jāapskata Tallinā?

Tāpat kā Viduslaikos, pilsētas sirds ir domes laukums. Vēsturiski, tas bija tirguslaukums, taču mūsdienās tā ir skatuve vairākiem pasākumiem, kā arī ziemā – Ziemassvētku tirdziņa vieta. Pretī pilsētas domei atrodas Domes aptieka, las ir vecākā, joprojām strādājošā aptieka visā Eiropā.

Ja jums nav bail no augstuma, jums noteikti vajadzētu doties uz Svētā Olava baznīcu un uzbraukt tās tornī. Šī baznīca bija augstākā ēka pasaulē 15.-16. gadsimtā. Tā jūs varēsiet baudīt vecpilsētas skatus no putna lidojuma.

Tikai īstu pastaigu vai braucienu ar tramvaju vajag mērot, lai sasniegtu Kadriog pili, kas ir kā spožs baroka laika dimants. Tā skaistais dārzs ir mājvieta dažādiem muzejiem, piemēram, Kumu mākslas muzejam.

Tallinas zoo ir ievērības cienīgs, jo tajā ir ļoti daudz dažādu interesantu dzīvnieku, kas ir svarīgi – arī ziloņi.

Lieliska apskates vieta jebkuram vecumam būs Lennusadam jūras muzejs, kurā var apskatīt dažādas vecas ekspozīcijas, piemēram zemūdenes no 1930. gada, jūras lidmašīnas, militāro ekipējumu un vēl daudz interesantu lietu, kas saistītas ar jūras pasauli.