Pekina ir lielisks plūstošu pārmaiņu piemērs. Šī antīkā pilsēta mainās nepārtraukti. Kā centrālā skatuve 2008. gada Olimpiskajās spēlēs, tā ir pierādījusi, ka var ne tikai turēt līdzi Eiropas pilsētām, bet var arī būt vadībā. Ceļotāji te nekad nejutīsies vientuļi, jo šeit ir miljoniem tūristu, studentu, jaunu un vecu. Pilsēta, kas no vienas puses ir bagāta ar antīko vēsturi un tās pieminekļiem, ko godā vēl šodien, bet no otras puses – jauna, moderna un mūžīgā kustībā – viena no pasaules lielākajām metropolēm.

Kad doties uz Pekinu?

Lielākā daļa cilvēku pat nenojauš cik aukstas un baltas var būt Pekinas ziemas, pilnas ar piesārņojumu no ēku sildīšanas. Vasaras parasti ir miglainas, ar smogu un salīdzinoši siltu laiku. Rudens visticamāk ir vispatīkamākais laiks, kad apkelēt Pekinu, it īpaši ja jums ir elpošanas sistēmas problēmas.

Karstākie mēneši Pekinā ir jūnijs un jūlijs, kad temperatūra var sasniegt pat 31°C. Bet aukstākie mēneši ir decembris un janvāris, kad vidējā temperatūra ir aptuveni – 5°C. Visvairāk nokrišņu parasti ir Augustā.

Kur baudīt maltīti?

Restorānu ēdieni Pekinā parasti nav īpaši dārgi, tādēļ varat atļauties doties arī uz kādu pazīstamāku restorānu. Atcerieties, ka labāk šajā bildētā ir baudīt siltos ēdienus, nevis jebko, kas sastāv no jēla, vai svaiga produkta. Tāpat ar ūdeni – izvēlaties tikai plastmasas pudelēs pārdotu ūdeni, tādā veidā izvairoties no dažādām slimībām, kas var būt netīros ūdeņos vai negatavotā pārtikā.

Esot Pekinā, noteiki jānobauda Ķīnas nacionālie ēdieni. Īpaši slavenas ir dažādās saldskābās mērces dažādās variācijās, gan ar vistas, gan cūkas gaļu. Tradicionāls ēdiens ir arī tofu, klimpas, pelmeņi, pavasara rullīši, nūdeles un pīle Pekinas gaumē.

Kur apmesties Pekinā?

Pekina izveidoja daudz jaunu viesnīcu, kad tur tika organizētas 2008. gada Olimpiskās spēles. Tas palīdz tūristiem, kam nav īpaši liels budžets, jo šīs viesnīcas ir ar pieejamām cenām. Labi piedāvājumi atrodami arī aplikācijā Airbnb, kur vietējie iedzīvotāji par saprātīgām cenām izīrē dzīvokļus un apartamentus visdažādākajās vietās.

Kā pārvietoties Pekinā?

Masu transports Pekinā var būt diezgan liels pārbaudījums par pieredzējušam ceļotājam, taču budžeta ceļotāji biži vien izmanto vilcienu sistēmu un neizvēlas braukt ar taxi. Tas palīdzēs ātrāk pārvietoties, izvairoties no milzīgajiem sastrēgumiem. Svarīgi atcerēties, ka lielākā daļa iedzīvotāju nerunā angliski, tādēļ pajautāt padomu, nākamo pieturu vai biļešu cenu būs problemātiski.

 

Ko apskatīt Pekinā?

Pekinas apskates objektus varētu sadalīt 2 lielās kategorijās – vēsturiskās apskates vietas un mūsdienīgās apskates vietas.

Antīkās pasaules atmiņas un zināšanas vajadzētu uzkrāt apskatot pili un aizliegto pilsētu, kura glabā senās tautas un kultūras noslēpumus. Protams, jāapskata arī pasaules brīnums – Lielais Ķīnas mūris, kas plešas 20 000 km garumā. Interesants ir arī Tiananmen laukums, Behai parks un debesu templis.

Mūsdienīgās apskates vietas, kas liek elpai aizrauties, ir Pekinas Nacionālais stadions, kas var lepoties ar futūristiso arhitektūru, Pekinas muzejs, kurā saplūst māksla, kultūra, vēsture un modernisms, Pekinas zoo, kurā var apskatīt 15 000 dažādu dzīvnieku. Interesants apskates objekts ir arī 789 Art zone – mākslas rajons, kurā var apskatīt unikālus un pārsteidzošus mākslas darbus, iepazīt krāsaino un pārsteidzošo pilsētas dzīvi.