Ja jūs dzirdat vārdu Maskava, uzreiz iedomājaties par Kremli, Sarkano laukumu un ļoti baltas un aukstas ziemas skatus. Maskava nekad nav zaudējusi savu intensivitāti vai garu – to, kas iedvesmojis daudzus krievu rakstniekus, dzejniekus un māksliniekus. Pilsēta parāda Krieviju no abām pusēm – vakardienas Krievija un šodienas Krievija.

Kad doties uz Maskavu?

Lai arī Maskava tiek saukta par vienas-sezonas tūristu galamērķi ar vasaras mēnešiem esot visaicinošākajiem, pilsētai joprojām ir daudz ko piedāvāt arī citos mēnešos – visu cauru gadu!

Vissiltākie mēneši Maskavā ir Jūnijs, Jūlijs un augusts, kad temperatūra vidēji ir apmēram + 21°C. Visaukstākie mēneši ir Janvāris un Februāris, kad vidējā temperatūra ir – 10°C. Vislielākais nokrišņu daudzums ir Jūlijā.

Nav iemesla, lai nedotos uz Maskavu jebkurā gada laikā. Taču, ja esat tūrists šajā valstī pirmoreiz, varbūt būtu vislabāk to būtu apmeklēt vasarā vai rudenī, taču ja kādreiz atgriezīsieties tur ziemā, šķitīs, ka iepazīstat pilsētu no jauna.

    

Kādi dokumenti nepieciešami, lai dotos uz Maskavu?

Lai dotos uz Krieviju, nepieciešams noformēt vīzu. Vīza uz 30 dienām, ja to noformē laicīgi, izmaksās aptuveni 70 eur.

Kā doties uz Maskavu?

Uz Maskavu iespējams lidot ar lidmašīnu, to piedāvā visas lielākās aviokompānijas. Iespējams tur nokļūt arī ar kādu no modernajiem autobusiem vai arī ar mūsu pašu vilcienu ekspresi no Rīgas Centrālās stacijas.

Kā pārvietoties Maskavā?

Maskavas metro sistēma ir ātra un efektīva. Lai arī milzīgie cilvēku pūļi un neskaitāmās pieturas var nogurdināt un mulsināt, tā ir lieliska iespēja pārvietoties lēti un ātri uz jebkuru pilsētas galamērķi. Bonuss – metro stacijas pašas vien ir vērts aplūkot. Tās ir izrotātas, unikālas un pārsteidzošas, kas šim pārvietošanās līdzeklim piešķir šarmu.

Kur baudīt maltīti Maskavā?

 Maskava piedāvā neskaitāmas kafejnīcas un restorānus, kuros baudīt dažnedažādākos ēdienus. Esot tur, noteikti jānobauda nacionālie ēdieni, kā Borščs, Saļanka, pīrāgi, pelmeņi (īpaši Urālu), Pankūkas jeb blini, šašliks, strogonovs, kaviārs, kā arī tiem klāt dzert alu un kvasu.

Kur nakšņot Maskavā?

Krievijas galvaspilsēta ir dārga. Jo tuvāk centram jūs izvēlēsieties apmesties, jo dārgākas nakšņošanas izmaksas jums nāksies segt. Ceļotājiem ar ne tik lielu budžetu izdevīgāk būtu apmesties pilsētas nomalē un, lai dotos uz pilsētas sirdi un paskatītu ko šī pilsēta piedāvā, izmantot metro.

Ko apskatīt Maskavā?

Noteikti jāpaskata pilsētas slavenākās ēkas un vietas , kā Kremlis, Sarkanais laukums, Tretjakova galerija, kas iepriecinās jebkuru mākslas mīļotāju, literatūras mīļotājus interesēs apskatīt Puškina muzeju, kā arī interesanti būs apskatīt skaistās un daudzās baznīcas. To skaitā, noteikti slaveno Svētā Bazila katedrāli, kuru ļoti iemīļojuši tūristi visā pasaulē.

Interesanti pilsētu apskatīt būs arī ar bērniem, piemēram leļļu teātra muzeja apmeklējums, delfinārijs, lielais cirks, kā arī izbrauciens ar kuģīti.