Viļņa var lepoties ar vienu no lielākajām viduslaiku vecpilsētām Eiropā, tācu tā joprojām attīstās, mainās, bagātinot savu ainavu ar jauniem mākslas šedevriem, piesaistot ne vienu vien tūristu no plašās pasaules.

Kad doties uz Viļņu?

Labākais laiks, lai apmeklētuViļņu, ir vēls pavasaris un vasara, kad tur ir pietiekami juaks un silts laiks, kas ļauj doties ārpus telpām un ēkām, izpētīt dabu un apkārtni. Taču vienīgā paredzamā lieta Viļņas klimatā ir garās, aukstās ziemas, viss pārējais ir mainīgs un nepatstāvīgs.

Vasaras tur ir diezgan īsas (no jūnija vidus līdz augusta beigām) un, lai arī tur ir iespējams piedzīvot arī kārtīgu karstumu, lietavas un vēsas naktis ir ļoti bieža parādība.

Temperatūra izteikti samazinās sākoties jau septembrim, kā arī cuari visam rudenim, taču arī tajā ir sava burvība – tas ir neizsakāmi skaists ar krāsainajām lapām.

Pirmais sniegs tur sagaidāms jau sākot ar novembra vidu, kārtīga ziema sākas aptuveni decembra vidū. Zemākās temperatūras iespējamas pat līdz -15°C- -20°C grādiem. Ziema noteikti ir maģisks laiks, jo liela daļa ezeru, upju un pat jūras ir aizsalusi, un balts sniegs ir pārklājis visu pilsētu. Noteikti jāatceras par siltu apģērbu!

Bieži vien kavējas pavasara iestāšanās – pelēks un auksts laiks saglabājas līdz pat aprīlim vai pat maijam. Taču tad notiek gandrīz vai “krāsu ekspolzija”un viss plaukst, zied.

Kā pārvietoties Viļņā?

Šajā pilsētā efektīvi strādā autobusi un trolejbusi, no plkst 5 no rīta, līdz pat pusnaktij. Vienas biļetes cena ir 0.65 eur, ja pērkat to pirms brauciena, kādā no kioskiem vai veikaliem, taču,ja pirksiet biļeti transportā, tā maksās 1 eur. Pieejamas arī 24-/72- stundu biļetes, kas maksā 5-8 eur. taču jāatceras, ka vecpilsētā transports nekursē, tur būs jādodas kājām. Viļņā populārs transporta veids ir Uber, kam nepieciešama attiecīgā aplikācija.

Kur nakšņot Viļņā?

Viļņa ir lieliska un daudzkrāsaina pilsēta, bet, lai no tās iegūtu sev pašam labāko iespaidu, jāzin, kuras pilsētas daļas jums patīk/ piestāv vislabāk. Tur ir daudz dažādu aktivitāšu, muzeju, patku, tādēļ ikviens var iemīlēt tik dažādās Viļņas šķautnes.

  • Dabas mīļotājiem vajadzētu apmesties Antakalnis apkārtnē, ko ieskauj meži, ezeri un upe Neris. Tādā veidā ir iespējams pa dienu piedzīvot Viļņas pilsētas dzīvi, bet vakarā atgriesties dabas patvērumā.
  •    Vēstures mīļotājiem tuva, protams, būs vecpilsēta, kas ir vienlaikus arī skaistākā pilsētas daļa. Vecas baznīcas, ēkas, muzeji un restorāni – tas viss sagaida ik uz stūra, ja izvēlaties apmesties tieši tur.
  •   Gardēžiem vajadzētu apmesties netālu no viļņas centra, jo tieši tur ir iespējams piedzīvot garšas ceļojumus, izbaudīt valstij raksturīgos ēdienus un labāko šefpavāru veikumu.
  •  “Šopaholiķiem” noteikti vajadzētu apmesties tuvumā leilākajiem iepirkšanās centriem, kā Akropolis, Panorama uz Ozas.
  • Luksa mīlētājiem noteikti patiks Viļņas greznākā viesnīca – Kempinski, kas guvusi 5 zvaigžņu novērtējumu. (lētākie numuri – 160 eur par nakti)
  •  Ballīšu mīlētājiem vajadzētu palikt kādā no hoteļiem, kā Congress Avenue, Hotel Novotel, vai pameklēt ka’du aktuālu airbnb piedāvājumu, kam tuvumā atrodas labākie klubi un bāri.

Kādu ēdienu baudīt?

Neatkarīgu restorānu labklājība, klasiski un nacionāli ēdieni, svaigi produkti un paštaisīti brūvējumi – to visu iespējams iepazīt Lietuvas galvaspilsētā. Lai arī tev garšotu gaļas ēdieni, augļi, glāze stipra dzēriena, lietuviešu ēdieni un dzērieni tev atklās unikālas baltu tautām raksturīgas garšas.

Esot Viļņā noteikti jānobauda tradicionāli ēdieni, kā cepelīni, kas ir lieli, vārīti kartupeļi, kuri ir pildīti ar gaļu un garšvielām. Slavens ir arī Džiugas siers, kas ir līdzīgs parmezānam. Šaltibarščai jeb aukstā zupa arī ir tradicionāls ēdiens, tāpat kā ķiploku grauzdiņi un šakotis- saldais “koks”, kūka.

Tradicionālos ēdienus vislabāk nobaudīt var tradicionālā restorānā, tavernā Šnekutis.

Ko apskatīt pilsētā?

Užupis apgabals ir interesanta apskates vieta. 1997. gadā tā bija vieta, kas pasludināja sevi par Užupis repuliku. Tajā atrodas galerijas, mākslas veikali, interesantas kafejnīcas un restorāni.

Mākslas mīļotājiem patiks Nacionālā galerija, kurā apskatāmas lietuviešu mākslinieku gleznas. Protams, interesanta un skaista vieta, ko apskatīt, ir vecpilsēta. Dabas mīļotājiem patiks doties uz Botānisko dārzu, kas ir ļoti moderns un mūsdienīgs/