Katru reizi, kad ieslēdzam ziņas, rodas sajūta, ka katru brīdi pasaulē notiek kāda nelaime. Tiem, kas jau tā ir mazliet uztraukti par došanos tālu prom no mājām, tas neraisa drošību, lai dotos ārā un izpētītu citas valstis. Tomēr ne viss ir tik drūmi, kā to redzam televīzijas ekrānā. Ļauj, lai šis saraksts ar drošākajām vietām pasaulē tevi iedvesmo doties ceļojumā.

Šīs vietas ir ne tikai atzītas kā drošākie ceļojumu galamērķi, bet dažas no tām ir arī rekomendētas sievietēm, kas ceļo vienatnē.

Islande

Šī Ziemeļu valsts ir viena no pasaules drošākajām vietām. Tā priecē ar brīnišķīgi skaistu dabu un novērojamu ziemeļblāzmu. Islandē ikkatrs atradīs kaut ko sev tuvu. Turklāt Islande ir visretāk apdzīvotā valsts Eiropā, kas ir perfekta vieta tiem, kas vēlas aizbēgt no cilvēku drūzmas. Tās atrašanās vieta tuvu arktiskajam aplim nozīmē to, ka vasarā Islandē saules gaisma ilgst 20 stundas! To piedzīvot varētu būt lieliski, bet, visticamāk, tev būs jāiegādājas acu maska, pirms došanās ceļā. Vienīgais brīdinājums: laime un drošība nenāk lēti. Islande ir visai dārga valsts, tāpēc lūko, ka tavs budžets ir pietiekami labi saplānots, pirms pirkt avio biļetes.

Islande

Butāna

Lieliska alternatīva Indijai un Taizemei. Butāna ir skaista karaliste, kas atrodas elpu aizraujošajos Himalaju kalnos. Šeit tu redzēsi ārkārtīgi skaistas ainavas. Valsts kultūra, kas lielā mērā ietekmējusies no Budisma, ir lielisks galamērķis tiem, kas lūkojas pēc garīguma.

Butāna ir ideāla tiem, kas vēlas izvairīties no klišejiskiem ceļojumu galamērķiem, lai tiešām paplašinātu savus kultūras horizontus. Turklāt, Butāna ir ne tikai viena no drošākajām vietām pasaulē, to bieži sauc arī par vienu no laimīgākajām vietām pasaulē, un tās noziedzības līmenis ir ļoti zems.

Vienīgā problēma ir tā, ka tajā var uzturēties tikai 15 dienas. Un apmeklētājiem ir jāmaksā par katru dienu, ko tajā pavada. Vasarā šī maksa ir 250$, bet ziemā – 200$. Tas var šķist dārgi, bet šajā cenā tiek iekļauti ēdieni, naktsmītne, tūres gids un transporta biļetes. Un vēl – nauda, ko tūristi iztērē, tiek novirzīta veselības aprūpes un izglītības nodrošināšanai, kas pilsoņiem ir bez maksas.

Butāna

Jaunzēlande

Vai tu būtu liels Lord of the Rings fans, vai vienkārši dabas mīlis, kas vēlas redzēt vienu no pasaulē skaistākajām vietām – Jaunzēlande ir ne tikai viena no drošākajām vietām, bet tā vienkārši ir absolūti brīnišķīga. Lieliska Jaunzēlandes priekšrocība ir tā, ka tā ir perfekta vieta adrenalīna meklētājiem. Kalnu riteņbraukšana, gumijlēkšana, lēkšana ar izpletni, plostošana… Viss, ko tu vari iedomāties – tu atradīsi to Jaunzēlandē.

Jaunzēlande ir arī ļoti moderna vieta. Valsts infrastruktūra ir ļoti labā līmenī un tu vari ērti izbraukāt visu valsti, baudot burvīgos vietējās virtuves ēdienus.

Jaunzelande

Čīle

Čīle ir viena no skaistākajām un drošākajām vietām, ko apmeklēt ceļojumā. Tā ir šaura, kalnaina valsts, kad stiepjas 4300 km garumā gar Klusā okeāna piekrasti.

Tiem, kam patīk piedzīvojumi, Čīle ir perfekts galamērķis. Tu vari kāpt Andu kalnos, pastaigāties pa pasaules sausāko tuksnesi – Atakamas tuksnesi, un zvilnēt vienā no tās daudzajām piekrastes pilsētām. Tās galvaspilsētu Santiago noteikti ir vērts redzēt.

Čīle ir arī lieliska vieta ēdiena un vīna baudītājiem, ko pasniegs viesmīlīgie vietējie iedzīvotāji.

Čīle

Īrija

Vienīgais risks, kas tevi sagaidīs, dodoties uz Īriju ir tas, vai tev paveiksies ar laikapstākļiem, vai nē. Pat vasarā Īrijā mēdz būt pavēss. Tomēr, šī valsts ir neatkārtojama tās dabas dēļ, ka tu pat, visticamāk, aizmirsīsi par nelāgajiem laikapstākļiem.

Īrijā dzīvo arī ļoti viesmīlīgi cilvēki. Visticamāk paies kāds laiciņš, līdz tu sapratīsi viņu īpatnējo akcentu, bet cilvēku siltums un laime būs jūtama arī bez vārdiem.

Galvaspilsēta Dublina ir viena no dinamiskākajām un interesantākajām vietām Eiropā, kamēr pārējā valstī atrodamās pilsētas un ciemi šķiet it kā palikuši vienkāršākos un mierīgākos laikos.

Īrijas piekrastes skati ir elpu aizraujoši. Īpaši slavena ir Donegalas ziemeļu daļa ar savām pludmalēm un dabas skaistumu.

Īrija