Ceļojumiem jābūt relaksējošai pieredzei, nevis konstantam stresa pilnu situāciju notikumam. Šis būs saraksts, kas palīdzēs tev atstāt visus uztraukumus mājās.

Tu iegādājies lidmašīnas biļeti, lai izbēgtu no ikdienas stresa, nevis, lai iemainītu to pret jauna veida uztraukumu. Lai arī cik jauka nebūtu atpūta, vienmēr var atgadīties kas neplānots, kas var pārvērst ceļojumu nepatīkamā pieredze. Seko līdzi šiem padomiem, kas palīdzēs tavu atpūtu padarīt neaizmirstu un, galvenais, bez stresa.

Nost ar perfekcionismu

Vai kādreiz esi piedzīvojis tādu mirkli, ka tu vēlējies kādus svētkus uzrīkot tik perfektus cik vien iespējams, ka beigu beigās tie izvērtās tieši pretēji? Ja tu esi ieguvis pāris brīvas dienas noslogotā darba grafikā, ceļojums var kļūt par vienīgo, ko tu gaidi vairāku mēnešu garumā. Rezultātā tu to vēlies izplānot perfektu. Nedari tā! Iedomājies, ka tā ir vienkārša diena, kas ir mazliet atšķirīga no ikdienas. Bieži vien labākie momenti ceļojumā notiek, kad tos vismazāk gaida un plāno.

Neplāno par daudz

Atceries, ka ceļojuma laikā var gadīties dažādi neplānoti notikumi. Tāpēc labāk saplāno aktivitātes dažām dienām, bet dažas atstāj tukšas. Ja tavs grafiks būs elastīgs, tev nebūs jāsteidzas, lai apskatītu visu savā sarakstā. Tā vietā tu, iespējams, atklāsi noslēptus „dārgumus” – mazas, skaistas ieliņas, pludmales, kurās tik ļoti nedrūzmējas cilvēki, vai arī varēsi ilgāku laiku pavadīt kafejnīcā pie kafijas tases, mierīgi tērzējot ar draugiem. Atstāj plānošanu savai ikdienai un izbaudi brīvību!

Nosaki kopīgu mērķi

Ceļošana kopā ar citiem cilvēkiem dažreiz var būt ļoti stresaina, jo ikvienam ir citādākas vēlmes. Ko darīt, ja tavs ceļojuma biedrs vēlas zvilnēt pludmalē, bet tu vēlies doties izpētīt pilsētu? Un ja tavi draugi vēlas ballēties, bet tu gribi vienkārši atpūsties viesnīcā? Kad tu plāno ceļojumu kopā ar citiem cilvēkiem, apspriedieties kopā un nostādiet kopīgu mērķi ceļojumam – vai tā būtu relaksācija, piedzīvojums vai svinēšana. Tas pasargās jūs no domstarpībām ceļojuma laikā.

Izpēti visu jau pirms došanās ceļā

Vienmēr centies uzzināt visu par un ap galamērķi, pirms došanās ceļā: tajā skaitā par sabiedrisko transportu, restorānu variantiem, taksometra izmaksām, vīzu nepieciešamību. Jo vairāk tu zināsi iepriekš, jo labāk būs.

Neņem līdzi pārāk daudz mantu

Ikviens no mums ar šo ir grēkojis. Pārāk daudz bagāžas visu padara sarežģītāku – nokļūšanu uz viesnīcu, noņemšanos ar tās nodošanu lidostā… Ņem līdzi tikai viegli kombinējamu apģērbu, kā arī nepieciešamākās lietas. Piemēram, atstāj mājās fēnu. Neņem līdzi augstpapēžu kurpes. Mēģini visas mantas ietilpināt rokas bagāžā, lai tev nebūtu jāuztraucas par papildus reģistrējamo bagāžu. Ir daudz labāk paņemt mazāk mantu un justies komfortabli, nevis par daudz un justies nogurušam.