Lidošana jau sen ir kļuvusi par neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu – padarot pasauli mazāku un pieejamāku, tas uz mūžu ir izmainījis to, kā mēs uztveram attālumu un laiku. Tomēr, lai arī šis transporta veids ir bijis pieejams jau gandrīz gadsimtu, daudziem cilvēkiem joprojām sagādā problēmas to izmantot pienācīgi. Te būs daži padomi, kas padarīs tavu nākamo lidojumu par patīkamu un bezrūpīgu pieredzi.

Izvēlies rīta lidojumus

Ja tev ir nosliece uz jūras slimību, ir laba ideja lidot rīta stundās, ja tas ir iespējams. Tam nav kāds mistisks iemesls – tas ir saistīts ar temperatūras izmaiņām. Dienas siltums nav saistīts tieši ar sauli – no sākuma tas uzsilda zemi un tad sniedz siltumu gaisam. Rezultātā, tuvu zemei vienmēr ir siltāk un pakāpeniski kļūst aukstāk, kad lidmašīna paceļas. No rīta zeme vēl nav tik uzsilusi kā dienas vidū, kas nozīmē, ka mazākas izmaiņas temperatūrā rezultēties mazākā turbulencē.

Izvēlies sēdvietas pie lidmašīnas spārniem

Ja lidmašīna kratās turbulences dēļ, vismazāk to varēs just, atrodoties tuvumā pie tās spārniem. Un, jo stabilāka ir tava pozīcija, jo mazāka iespēja, ka tu piedzīvosi jūras slimību.

Centies izvairīties no reģistrētās bagāžas

Ja tu vari no tā izvairīties, nereģistrē savu bagāžu – lielāka daļa negatīvo pieredžu, kas saistītas ar lidošanu, ir saistītas ar bagāžas saņemšanu. Kaut kas varētu būt saplēsts, pazudis vai nokļuvis citā galamērķī. Tāpēc, ja ir iespējams, neradi sev papildus problēmas un ceļo tikai ar rokas bagāžu. Bet, ja tev tomēr nepieciešama reģistrētā bagāža, noskaidro visu par un ap tās reģistrēšanu un saņemšanu.

Ņem līdzi mobilo akumulatoru (power bank)

Grūti iedomāties kaut ko sliktāku par atrašanos 10 stundu lidojumā un tavam e-lasītājam, iPad vai citai ierīcei tūlīt beigsies baterija. Ņemot vērā to, ka lielākā daļa mūsdienu ierīču ir diezgan īss baterijas darbošanās laiks, ir laba ideja paņemt līdzi mobilo akumulatoru, lai izvairītos no šādas problēmas.

Izpēti sava lidojuma maršrutu

Pirms tu esi izvēlējies savu lidojumu, varētu būt labi sākumā izpētīt visus lidojumu variantus, kas dodas uz tev nepieciešamo galamērķi, izmantojot rīku, kas ir neatkarīgs no kādām konkrētām aviokompānijām, piemēram, mājas lapā skyscanner.net. Tādā veidā tu uzzināsi, cik ilgā laikā tu nokļūsi galamērķi, kādas aviokompānijas tu vari izvēlēties, kad un cikos lidmašīnas izlido utt. – un šī informācija būs objektīva.

Iegādājies biļetes otrdienā vai trešdienā

Aviobiļešu cenas visu laiku mainās – un ir dienas, kad šīs cenas ir zemākas. Vislabākais laiks, kad pirkt biļeti, ir vēlu otrdienā vai agri trešdienā. Iemesls ir vienkāršs: vislielākās izmaiņas cenās norisinās piektdien, tad aviokompānijas raugās, vai viņu konkurenti tiem seko, tad pazemina cenas pirmdienā – un atkal, gaida, kā reaģēs citi. Tāpēc otrdiena ir labākais laiks, kad iegādāties biļetes, jo visas kompānijas jau būs pazeminājušas biļešu cenas.

Ceļošana ir vesels mākslas veids ar dažādiem knifiem, kas nāk ar pieredzi. Cerams, ka šie padomi tev palīdzēs, kad nākamreiz izvēlēsies ceļot ar lidmašīnu.