Visi noteikti ir dzirdējuši par slaveno pilsētu. Taču kur ir Singapūra? Un vēl interesantāk, tā ir pilsēta, sala vai valsts? Īsā atbilde – tā ir trīs vienā! Singapūra ir maza, bet labklājīga salu valsts, kas atrodas Malaizijas pussalas dienvidu puses pašā smailē. Patiesībā, Singapūra ir sava veida anomālija, taču iedzīvotāji ar to pat lepojas. Tā ir vienīgā sala-pilsēta-valsts pasaulē. Tā ir arī ļoti augsti attīstīta pilsēta ar ļoti spēcīgu ekonomiku.

 

 

Kad vislabāk apmeklēt Singapūru?

Singapūra atrodas aptuveni 100 km no ekvatora un ļauj baudīt tropisko lietusmežu klimatu. Temperatūra cauru gadu konstanti saglabājas karsta – ap 30°, arī nokrišņi ir bieža parādība.

Lietainākie mēneši Singapūrā tipiski ir novembris, decembris un janvāris.

 

Kādi dokumenti nepieciešami, lai dotos uz Singapūru?

Lielākā daļa dažādu valstu iedzīvotāju var iegūt bezmaksas 90 dienu vīzu palikšanai Singapūrā.

 

Kā doties uz Singapūru?

Singapūras Changi lidosta (SIN) nepārtraukti iegūst balvas kā labākā lidosta pasaulē, tāpat arī Singapūras aviokompānijas. Tas lidošanu uz šo pilsētu noteikti padara patīkamāku. Jāatceras, ka tur ir ļoti stingri kontrobandas noteikumi – nepatikšanas jums sagādās pat elektroniskās cigaretes, košļājamā gumija un pirātiski DVD. Taču lidostas peldbaseins, taureņu dārzs un lielveikals sniegs jums pozitīvas un neaizmirstamas emocijas.

 

Kā pārvietoties Singapūrā?

Pārvietoties Singapūrā ir diezgan viegli, ja jums patīk braukt autobusā vai vilcienā. EZ-Link karte ir bezkontakta norēķinu karte, kuru ir iespējams nopirkt vietējos veikalos un kuru var izmantot jebkurā vilcienā un autobusā uz salas.

Lai zinātu, kā nokļūt no punkta A uz punktu B, apmeklējiet interneta adresi GoThere.sg. Tas ļauj galamērķus ievadīt angliski un ģenerē ceļa maršutu, izmantojot sabiedrisko transportu.

Viedtālruņu lietotājiem viegli būtu izmantot aplikāciju My Transport Singapore.

 

Kur nakšņot Singapūrā?

Singapūrā ir viesnīcas jebkuram budžetam, taču jums jārēķinas, ka naktsmītnes lielākoties ir dargākas. Ja vēlaties apmesties kādā dārgākā viesnīcā, apskaties iespējas viesnīcās Marina Bay un Orchard. Savukārt Baletier Road, Katong, Joo Chiat un Mazā Indija ir pazīstami ar pieejamākām cenām.

Kur baudīt maltīti Singapūrā?

Protams, ka jūs varat doties uz pilsētas dārgākajiem restorāniem, taču ir iemesls kādēļ šī pilsēta tiek saukta par vienu no Āzijas labākajām streetfood pilsētām. Tajos ietilpst milzīga izvēle dažādu Āzijas garšu un nacionālu ēdienu. Tas ne tikai ļaus iepazīt šīs valsts virtuvi, sniegs jums jaunas garšas izjūtas, bet arī pasaudzēs maciņu.

 

Ko apskatīt Singapūrā?

Pilsētas teritorija piedāvā lielu izvēli ar dažādām aktivitātēm tūristiem. Singapūras dažādie rajoni rāda dažādo nacionalitāšu iezīmes un Āzijas kultūras bagātību. Tūristi novērtē pilsētas iepirkšanās centrus, kur var sastapties ar pavisam neierastām lietām.

Interesanti apskatīt būs Singapūras Botānisko dārzu, kas iekļauti pasaules UNESCO sarakstā. Tajā var apskatīt 6500 dažādu augu. Interesanti apskatīt būs ne tikai Singapūras Zoo, bet arī nakts safari, kas ļaus tuvāk apskatīt pasaules retākos dzīvniekus.

Singapūra ir slavena ar savu interesanto un futūristisko arhitektūru. Kā viens no piemēriem būtu skaistais Dārzs pie līča, kas ļauj apskatīt dabu no augšas.

Vēstures un filmu faniem interesanti apskatīt būs Universal Studios Singapore, kas ir tematiski radīts un iekļauj lokācijas kā Holivudu, Madagaskaru, Seno Ēģipti u.c.

Pilsētā ir arī moderni un interesanti muzeji. Mākslas zinātnes muzejs ikgadu pulcina tūkstošiem cilvēku, tāpat arī Singapūras Nacionālais muzejs un mākslas galerijas.