Āzijā ir tik daudz lielisku ceļojuma galamērķu, ka ir grūti izvēlēties – taču tā ir laba problēma, vai ne?

Nekļūsti izmisis! Āzijā darbojas vairākas lētas aviokompānijas, kas ļaus tev ērti un lēti paceļot, lai apskatītu vairākas valstis. Lai arī kur tu būtu, tu varēti apskatīt kultūras pieminekļus, UNESCO Pasaules mantojumu, elpu aizraujošu dabu un izbaudīt vietējos ēdienus.

1.  Singapūra

Singapūra ir moderna, taču zaļa pilsēta/sala/valsts, ko ir vērts apmeklēt ēdiena, iepirkšanās un unikālās, daudzveidīgās kultūras dēļ. Taču neuzskati, ka Singapūra ir tikai iepirkšanās centru pilna! Tajā ir daudzi skaisti parki ar veloceliņiem un pastaigu takām.

Jā, Singapūra ir dārgāka, nekā kaimiņu Malaizija vai pārējā dienvidaustrumu Āzija, taču, šī pilsēta tevi pārsteigs ar savu atmosfēru un dzīvīgo kultūru. Turklāt, lielākā daļa cilvēku labi runā angļu valodā. Tu varētu Singapūrā pavadīt vairākus mēnešus un tāpat atklāt arvien jaunas, interesantas vietas.

2.  Borneo, Malaizija

Borneo dienvidaustrumu Āzijā ir trešā lielākā sala pasaulē, ko dala Malaizija, Indonēzija un Bruneja.

Malaizijas Borneo ir paradīze zemes virsū. Tajā ir lietus meži, tur dzīvo aizsargājami dzīvnieki un tajā mājo iezemiešu kultūra. Ja tu ceļo uz Kualalumpuru, ir ļoti ērti un lēti nokļūt līdz Borneo – biļetes maksā 20$ un pat mazāk!

Kad tu esi pietiekami daudz iepircies un pabaudījis lētas maltītes, nomaini betona celtnes pret pludmalēm un nacionālajiem parkiem, kuros izbaudīt mežonīgo dienvidaustrumu Āzijas pusi.

3.  Taizemes salas

Sākot no lielām salām, kurās darbojas milzīgas lidostas, līdz maziņām paradīzēm – Taizemes salas ir vienas no skaistākajām pasaulē.

Iztēlojies – baltas smiltis un zils ūdens, daivings par mazām izmaksām, un tava izvēle – miers un klusums vai pulsējoša naktsdzīve.

Taizemes salu daudzveidība ir pārsteidzoša. Phuket un Koh Samui ir tūristu iemīļotas vietas ar lielisku naktsdzīvi, kamēr Koh Lipe ir mežonīgāka sala, kur pabaudīt mieru. Skaistā Koh Lanta ir perfekts vidusceļš.

Lieliskas ziņas – tev nav jāizvēlas tikai viena sala. Ir iespējams ceļot no salas uz salu – vienkārši!

4.  Bali, Indonēzija

Bali ir patiesi maģiska vieta – tajā ir kilometriem garas pludmales un vulkāniskas ainavas.

Vispopulārākā ir hedonistiskā Kuta pludmale. Ceļotāji, kas lūkojas pēc mierīgākas vietas, dodas uz Ubudu. Tāpat ir iespējams kāpt vulkānā, kas atrodas pašā salas vidū.

Lieliskās pludmales, sirsnīgā Hindu kultūra un pasakainās ainavas padara Bali par vienu no labākajiem ceļojuma galamērķiem Āzijā.

5.  Tokija, Japāna

Ne tā lētākā vieta, ko apmeklēt Āzijā, rosīgā Tokija ir viena no pasaules lielākajām metropolēm, kas ir pat lielāka par Ņujorku. Tokiju it īpaši ieteicams apmeklēt pavasarī, lai piedzīvotu neaptverami skaisto ķiršu koku ziedēšanu, kas katru gadu pulcē lielu skaitu cilvēku.