Vācijas galvaspilsēta Berlīne ir trešā apmeklētākā vieta Eiropā un ātrāk augošākais tūristu galamērķis. Tā pārsteidz gan vecu, gan jaunu, vēstures entuziastus un mākslas mīlētājus, arhitektūras un nakts dzīves cienītājus. Lai kur tu dotos, tu piedzīvosi pulsējošo Berlīnes dzīvi – vairāk nekā 170 muzejos un mākslas galerijās, 300 klubos un 7000 bāros un restorānos. Kad staigāsi pa ielu, tevi piesaistīs dažādi arhitektūras stili, no greznas, klasiskas arhitektūras, līdz moderniem debesskrāpjiem.

Kad doties uz Berlīni?

Berlīnē spilgti izpaužas visi 4 gadalaiki – vasarās tur ir ļoti karsti, ziemās – auksti, un pavasaris un rudens svārstās tam pa vidu, taču nokrišņi ir visai bieža parādība visa gada garumā. Taču, nav sliktu laikapstākļu vai slikta laika, kad apmeklēt šo pilsētu. Jums tikai ir jābūt gataviem, jānodrošinas ar lietussargu vai lietusmēteli.

Viskarstākais un saulainākais mēnesis ir augusts, kad temperatūra ir aptuveni 25°C. Visaukstāk ir janvārī, kad termometra stabiņš nolīd līdz -5° atzīmei. Savukārt, ja jums nepatīk lietains laiks, tad jūnijs nebūs īstais laiks, lai apmeklētu šo pilsētu, jo tieši tas ir mēnesis, kad tur visbiežāk līst.
Katrs gadalaiks tūristiem var piedāvāt ko jaunu un skaistu. Vasara ar saulainām dienām, rudens ar krāsainā koku lapām, pavasaris ar plaukstošiem ziediem un ziema ar sniegu, dekorācijām un svētku noskaņu.

Kā pārvietoties Berlīnē?

Berlīnes publiskais transports ir ļoti plašs un aptver visus pilsētas nostūrus. Tūristus tas ved zem, virs un cauri pilsētai, kā arī savieno galvaspilsētu ar citām skaistām Vācijas pilsētām.

Visu iekļaujošā sistēma sastāv no vilcieniem, autobusiem un tramvajiem. Viena biļete sniedz piekļuvi dažādām transporta iespējām, un lielākā daļa cilvēku katru dienu izmanto vairākus transporta līdzekļu veidus. Lai arī sistēma ir labi organizēta, droša un punktuāla, tā ir milzīga un ir nepieciešamas iemaņas, lai to saprastu. Tādēļ tūristiem noteikti ir ieteicams izpētīt transportu karti pirms došanās ceļā.

  • Berlīnes “Welcome card” – tā ir tūristu biļete, kas piedāvā piekļuvi transportam un atlaides tūristu apmeklētākajās vietās, kas izmantojuma no 2-6 dienām.
  • Tageskarte – dienas biļete, kas maksā 7 eiro un ļauj bez ierobežojuma pārvietoties visas dienas garumā.
  • Alternatīvas pārvietošanās iespējas ir velosipēdu vai automašīnu izīrēšana, taxi un uber.

Kur apmesties Berlīnē?

No budžeta viesnīcām līdz luksusa viesnīcām – to visu ir iespējams atrast Berlīnē. Taču tā piedāvā arī pavisam ekstrevagantas un neierastas nakšņošanas vietas, kā, piemēram, Huettenpalast – vecā fabrikas ēkā ir iekārtota viesnīca, kur katram viesim tiek ierādīts personīgs treileris, kur pavadīt nakti. Piedzīvotāju meklētājiem patiktu Propeller Island City Lodge – viesnīca, kur iespējams gulēt lidojošās gultās, būros vai pat zārkos. Viss ir iespējams 31 īpaši tematiskās viesu istabās, kuras veidojis slavens vācu interjera dizaineris.

Kur baudīt maltīti?

Berlīne piedāvā lieliskus tradicionālo ēdienu restorānus, bet tāpat tur ir iespējams baudīt arī vegānu, veģetāriešu virtuvi.
Tradicionālie ēdieni, kurus noteikti vajadzētu nobaudīt, ir – Bratwurst desa, Sauerbraten, kas ir īpaši marinēta gaļa, šnicele un pelmeņi. Taču nedrīkst iztikt arī bez pudiņa, vācu siera kūkas un, protams, vācu alus.

Kādi ir ieteikumi Berlīnes apmeklējumam?

Tradicionālās desas labāk baudīt nevis smalkā restorānā, bet kādā no ielas veikaliņiem. Tur tās būs labākas, jo cilvēki tās gatavojuši jau gadiem.

Ja vēlaties apskatīt visu Berlīni, neierēķiniet tikai dažas dienas, lai apskatītu šo milzīgo pilsētu.

Neapbrīnojiet Berlīnes sienas fragmentus, kas atrodami pilsētas teritorijā. Tie bieži vien ir bojāti, apzīmēti un ne īpaši glīti. Tā vietā apmeklējiet Sienas memoriālu vai austrumu puses galeriju.

Ko apskatīt Berlīnē?

 Daudzas apskates vietas, ko ir iemīļojuši tūristi visā pasaulē, ir saistītas ar vēsturiskiem notikumiem :

  1. Holokausta memoriāls
  2. Berlīnes ebreju muzejs
  3. Hitlera bunkurs

Taču ir daudzas citas vietas, kā Brandenburgas vārti, Reichtāgs, Berlīnes muzeju sala, Tiergartena, zoodārzs, Berlīnes ielu mākslas muzejs un vēl, un vēl.