Skaistā Zviedrijas galvaspilsēta lepojas ar to, ka ir atvērta jebkam un jebkuram. Zinātkāra pilsēta, labprāt vēlas pamēģināt ko jaunu, nebijušu un atšķirīgu. Pilsēta piesaista visinovatīvākos cilvēkus no visiem pasaules nostūriem, un ir ļoti progresīva. Tā ir pazīstama ar savu skaistumu un dabas tuvumu. Tā ir ļoti mūsdienīga un vienmēr kustībā, tiecoties pēc pilnības, taču svarīga tajā ir arī vēsturiskā dzīvesziņa, kas ir ļoti bagātīga.

Kad vislabāk doties uz Stokholmu?

Vai jūs meklētu apsarmotos kalnu galus vai saulei tuvās ostas, Stokholmas klimats ir mainīgs. Tajā ir 4 izteikti gadalaiki, un katrs no tiem var piedāvāt savādākus piedzīvojumus un pieredzi. Pavasaris – plaukstošo un zaļo apkārti, vasara – karsto pilsētas dzīvi, rudens – siltās krāsas koku lapās, bet ziema – acis žilbinošo balto sniegu un Ziemassvētku garu.

Vissiltākie mēneši Stokholmā ir jūlijs un augusts, ar vidējo temperatūru +18°C. Aukstākie mēneši ir janvāris un februāris, kad termometra stabiņš noslīd līdz – 3°C. Vismitrākais mēnesis gadā ir jūlijs, taču sausākais – marts.

Kā doties uz Stokholmu?

Visas lielākās aviokompānijas vpiedāvā lidot uz Stokholmas lidostu, taču no Latvijas uz Zviedrijas galvaspilsētu iespējams arī doties ar prāmi,kas sniedz iespēju nevien apskatīt burvīgo pilsētu, bet arī baudīt brīvdienas uz kuģa, kruīzā.

Kā pārvietoties Stokholmā?

Stokholma mīl tūristus un tādēļ sabiedriskais transports tur ir pieejams ikvienam. Tajos ietilpst pārvietošanās līdzekļi, kā autobusi, pazemes un virszemes vilcieni, tramvaji un pat daži kuģīšu maršuti ir pieskaitāmi Stokholmas publiskajam transportam.

Visvieglākais veids, kā pārvietoties pa pilsētu, noteikti ir pazemes vilciens, jo tas nevar iekļūt sastrēgumos, ir ātrs un ļoti ērts.

Biļete ir derīga uz 75 minūšu braucienu, tajā laikā var izmantot arī vairākus transportlīdzekļus. Tā maksā 44 SEK.

Interesanti ir tas, ka zviedri ļoti rūpējas par savu apkārtējo vidi, tādēļ lielākā tara transportlīdzekļu izmanto videi draudzīgu degvielu kā ethanolu.

Kādu ēdienu baudīt Stokholmā?

Skandināvijas valstis ir plaši zināmas ar to zivju un jūras velšu ēdieniem, taču ir tik daudz citu garšu, recepšu un ēdienu, kuri ir baudīšanas vērti.

Kad esat Stokholmā, jums noteikti jādodas uz kādu no tradicionālās virtuves restorāniem un jānobauda tādi ēdieni, kā Jansson’s frestelse, kas ir tradicionāls zviedru svētku ēdiens, kas sastāv no krēmīgiem kartupeļiem un anšoviem. Kartupeļu panlūkas ar ogām arī ir tradicionāls ēdiens, tāpat kā marinēts lasis ar diļļu kartupeļiem, vēži, gubbrora (olu un anšovu salāti), dzelteno zirņu zupa un zviedru pankūkas un punšs.

Ko apskatīt Stokholmā?

Stokholma ir pilna ar lietām, ko darīt, ko apskatīt. Noteikti būs kāda vieta, kas ieinteresēs jebkuru tūristu, lai arī kādas intereses tam būtu.

Mūzikas cienītājus noteikti uzrunās Zviedrijas slavenākās grupas ABBA muzejs. Vēstures mīlētājiem patiks doties uz Vasa muzeju, kurā apskatāms vienīgais pasaulē saglabājies 17. gadsimta kuģis. Arī Karaliskā pils, kas ir oficiālā rezidence Zviedrijas karaļpārim, ir lielisks apskates objekts.

Bērniem ļoti patiks Astridas Lindgrēnes muzejs, kurā var iepazīties ar viņas stāstu varoņiem, mājām un izbaudīt pasaku valstību.

Piedzīvojumu meklētājiem noteikti patiks milzīgais atrakciju parks, kas atrodas turpat uz muzeju salas, kas sniedz neskaitāmas iespējas izbaudīt adrenalīnu.

Ja vēlaties baudīt elpu aizraujošus skatus, jums jādodas uz Globen. Tur jūs īpašās stikla lodes 30 minūšu laikā uzbrauksiet līdz pasaules lielākās sfēriskās celtnes virsotnei un varēsiet redzēt Stokholmas panorāmu.

Dabas cienītājus noteikti uzrunās Stokholmas arhipelāgs – simtiem mazu, akmeņainu saliņu ar tradicionālām zviedru mājiņām.